Yoksa siyasal maneviyatları uyuşuyor mu?

Medeniyetlerin özü dindir… Huntington’un bu sözünü sadece medeniyetler değil siyasi partiler için de değerlendirebiliriz. “Liderlerin yaklaşık 5,5 saat süren görüşmesinin ardından ortak bir...

Medeniyetlerin özü dindir… Huntington’un bu sözünü sadece medeniyetler değil siyasi partiler için de değerlendirebiliriz.

“Liderlerin yaklaşık 5,5 saat süren görüşmesinin ardından ortak bir açıklama yapılarak, toplantının amaçları ve hedefleri, uzlaşma sağlanan konulara dikkat çekildi, ‘yarının Türkiye’sini inşa etmek için önemli bir adım atıldığı’ vurgusu yapıldı.”

Haberi okurken “yarının Türkiye’si” sözüne takıldım. Bu kadar hizbin içinden ortak uzlaşma, anlaşma, hedef ve karar nasıl belirlenecek? Yarının Türkiye’sine kafa karışıklığı mı karar verecek? Doğrusu verilen resimde bir olmamışlık halinin ötesinde bir acziyet hali de apaçık ortada.

***

Tarih toplumun kimyasına, buluşmaların ayrılmaların...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kuzey’deki yeni soğuk savaş 01 Temmuz 2022 | 206 Okunma Yeni bir sinerjiye ihtiyacımız var 24 Haziran 2022 | 221 Okunma Bilgi, ahlâk! 17 Haziran 2022 | 169 Okunma “Allah’ın gülleri yakamızı bırakmasın…” 10 Haziran 2022 | 259 Okunma Provokasyonlar… 03 Haziran 2022 | 329 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar