Tas yere düşmeden çınlamaz…

Üzerine çok konuşulacak bir seçim döneminin ardından ne olup bittiğine dair daha kapsamlı analizler yapılması gerekiyor.

Ancak gördüğüm kadarıyla yol gösteren analizler yerine ahkam kesmeler, “Ben dememiş miydim?” tarzı izahlar daha çok öne çıkıyor. Elbette bunların da uyarı mahiyetinde önemi var. Amma velakin suya gitmeden önce söylenmesi gerekenleri şimdi söylemek işe yaramaz. Şimdi ahlanmalar vahlanmalar değil, daha kalıcı ve daha bütüne bakan yorumlar yol gösterici olacaktır.

Elbette tas yere düşmeden çınlamaz. İstatistikler ve sayısal veriler bize bir resim gösterse de önemli olanın onun arkasındaki duygu durumunu fark etmek ve anlamak olduğuna inanıyorum. Bunun için de sosyolog ve özelikle psikologların, psikiyatristlerin çok daha doğru analizler yapacağına inanıyorum. Buna Mustafa Özel ve Fatma Barbarasoğlu’nun kulaklarını çınlatarak romancıları ve hikayecileri de ilave edebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Risk toplumu 06 Haziran 2020 | 103 Okunma Hey gidi günler… 30 Mayıs 2020 | 232 Okunma Arap dünyasının film ve dizilerle tersyüz edilmesi… 23 Mayıs 2020 | 1.661 Okunma Postmodern Dünyada Kıbleyi Bulmak 16 Mayıs 2020 | 138 Okunma ​Sorun muhafazakârlık mı popülizm mi? ​ 09 Mayıs 2020 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar