Kadın neyle yaşar?

Kadınların en büyük başarısı kendine âşık etmek midir? Kadın her zaman rekabet, intikam peşinde mi koşar?

Kadınların en büyük başarısı kendine âşık etmek midir? Kadın her zaman rekabet, intikam peşinde mi koşar? Güçlü kadınlar genelde kötü “hanım ağalar”, “ kaynanalar”, “üvey anneler”, “metresler” midir? İstisnaları olsa da dizilerin kadın kahramanlarında en temel motivasyon kaynağı ya aşk ya da annelik… İş dünyası rekabetinde kadınlar gülünçleştirilerek veriliyor… Kadın profillerini farklı bir aks üzerine kuran diziler çok az. Kendi ayakları üzerinde duran, kendini ve başkalarını onarabilen, evlatlarını, yanlarında çalışanları okutan kadınlar, jimnastikten tekvandoya, satranca dünya çapında başarılı olan kadınlarımızın hikâyeleri neden dizilerde yer almaz?

Burada gözler ister istemez dizilere ve dizi yapımcılarına, yönetmenlere, senaristlere çevriliyor. Olayların akışı kadar karakterlerin biçimlendirilmesi büyük önem taşıyor. Dizilerdeki kadın karakterlerin sunumu büyük önem taşıyor. Burada büyük sorunlar olduğunu düşünüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kalbim avucumun içinde konuşurum” 23 Ocak 2021 | 987 Okunma “Platformsuzlaştırma” değil “regülasyon” 16 Ocak 2021 | 502 Okunma Amerika’nın yobazları çağdaş White Trash 09 Ocak 2021 | 290 Okunma Bitmeyen, adsız 2020 02 Ocak 2021 | 319 Okunma Yaş alırken… 26 Aralık 2020 | 292 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar