Amerika’nın yobazları çağdaş White Trash

Beyaz ırkçılar. Ya da Amerika’nın beyaz kölelerinden gelen nesil… Amerika’nın çok az bildiğimiz yüzü.

Beyaz ırkçılar. Ya da Amerika’nın beyaz kölelerinden gelen nesil… Amerika’nın çok az bildiğimiz yüzü.

Dini arka planları Hristiyanlığın tutucu fanatik, Hz. Süleyman’ın büyü kitabını yeniden tedavüle sokan tarikat ve versiyonlarından oluşuyor. Salem mahkemelerinde 500 yıllık bir geleneği, Katolik engizisyonlarını savunanlardan tutun da “dünya düzdür” diyenler, feminizm karşıtları, hâlâ büyü kitaplarıyla hareket edenler dâhil bağnaz gruplar var. Tutucu, başıbozuk gruplar diyebiliriz ya da ülkelerini geri kurtarma mücadelesi veren “arkaik kurtuluş hareketleri…”

Bir merkezi, tüzüğü, lideri yok. Neden yana oldukları konusunda hiçbir mutabakatları yok. Ancak neye karşı olduklarını biliyorlar. İki dış düşmanları var: Hispanikler ve Müslümanlar. Kıyametin kopmak üzere olduğuna, “Deccal’in ordusu Müslümanların kendilerine saldırıya geçtiğine” inanıyorlar. Politik temsilcileri arasında çok sayıda kadın var. Bu kadınlar kendilerine “Mama Grizzlies” yani “Anne Bozayılar” diyorlar. Malum bozayı Amerikan milliyetçilerinin simgesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Platformsuzlaştırma” değil “regülasyon” 16 Ocak 2021 | 495 Okunma Amerika’nın yobazları çağdaş White Trash 09 Ocak 2021 | 289 Okunma Bitmeyen, adsız 2020 02 Ocak 2021 | 317 Okunma Yaş alırken… 26 Aralık 2020 | 290 Okunma Arap Baharı’ndan geriye ne kaldı? 19 Aralık 2020 | 272 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar