Sorunumuz zina mı nafaka sistemimiz mi?

Kamuoyunda büyük infiale neden olan çocuk tecavüzleri ve ölümleri neticesinde Cumhurbaşkanımızın talimatıyla birlikte ilgili bakanlıklar bir düzenleme yapıyorlar.  Bu düzenleme ile birlikte yine Tayyip Bey’in...

Kamuoyunda büyük infiale neden olan çocuk tecavüzleri ve ölümleri neticesinde Cumhurbaşkanımızın talimatıyla birlikte ilgili bakanlıklar bir düzenleme yapıyorlar.  

Bu düzenleme ile birlikte yine Tayyip Bey’in 2004 yılında serbest bırakılan zina ile ilgili “Zina konusunun yeniden ele alınmasının isabetli olacağı düşüncesindeyim.” sözleri üzerine hükümet, zina konusunda ayrı bir komisyon oluşturarak çalışmalara başladı.

 

İlgili komisyon, kamuoyunu ne kadar dikkate alır bilmiyorum ama bir vatandaş olarak itirazlarımı dile getirmek istiyorum.

 

Abdülkadir Selvi’nin yazısından anladığımız kadarıyla, Hükümet zina konusunda temel olarak; “Aile birliğinin korunmasını” esas alıyor. Bana göre bir önemli ve karmaşık olan husus da zinanın resen değil şikâyete bağlı suç olması.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatice Cengiz Suudi Arabistan’a gitmeye cesaret edebilir mi? 05 Kasım 2018 | 7.668 Okunma Çağla Şikel ve Arda Turan’la ilgili önerim… 13 Ekim 2018 | 3.928 Okunma İrem Derici yalnız değil… 09 Ekim 2018 | 3.284 Okunma Engellilikte cinsel eğitim ve mahremiyet 04 Ekim 2018 | 4.209 Okunma Gündeş Zarrab 27 Eylül 2018 | 5.395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar