Sorun, Atatürk’ten sonra ki uygulamalarda olmasın Can Ataklı?

Milli bayramlarımızın, kutlamalarımızın dini ritüellerle gerçekleşmesini hukuk devletine aykırı gören Ataklı acaba bu fotoğraf hakkında ne düşünüyor?Sorun Atatürk’ten sonra laiklik...


Milli bayramlarımızın, kutlamalarımızın dini ritüellerle gerçekleşmesini hukuk devletine aykırı gören Ataklı acaba bu fotoğraf hakkında ne düşünüyor?

Sorun Atatürk’ten sonra laiklik adına duaları törenlerden kaldıranlar olmasın? Herhalde kimse Cumhuriyetimizin kurucusundan daha iyi biliyor olamaz.

Ben, Ataklı’yı törenlerde Kur’an okunmasına itiraz etmesi sebebiyle “Kur’an okunmasına karşı mısın?” falan diyerek yüklenecek değilim. İtirazını haksız bulsam da anlıyorum.   İtirazım; törenlerdeki dualarla ilgili olarak sarf etmiş olduğu “Türkiye’yi görüntü olarak Arap devletleri ligine soktular.” sözlerine.

Allah aşkına, İslam dini Araplara mı geldi? Eskiden, başörtüsü takmak isteyenleri Arabistan’a gönderirlerdi. Bu söylemler artık baydı artık.

Türkiye’nin hukuk devleti olmasına, devlet yönetiminin laik bir yapıda olmasına kimin itirazı var?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatice Cengiz Suudi Arabistan’a gitmeye cesaret edebilir mi? 05 Kasım 2018 | 7.706 Okunma Çağla Şikel ve Arda Turan’la ilgili önerim… 13 Ekim 2018 | 3.965 Okunma İrem Derici yalnız değil… 09 Ekim 2018 | 3.333 Okunma Engellilikte cinsel eğitim ve mahremiyet 04 Ekim 2018 | 4.285 Okunma Gündeş Zarrab 27 Eylül 2018 | 5.429 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar