İstifası istenen Belediye Başkanları ve seçmenin sessizliği…

Gelin ben size üst düzey olmayan Ak Partili seçmenden gözlemlerimi aktarayım. Olayları değerlendirmenize naçizane bir katkım olur belki.Dikkat ettiyseniz istifası istenen hiçbir başkanla ilgili halkta olumsuz bir tepki yok. Mesela...

Gelin ben size üst düzey olmayan Ak Partili seçmenden gözlemlerimi aktarayım. Olayları değerlendirmenize naçizane bir katkım olur belki.

Dikkat ettiyseniz istifası istenen hiçbir başkanla ilgili halkta olumsuz bir tepki yok. Mesela “Biz Başkanımızı sandıkta seçtik, siz nasıl istifasını istersiniz?” veya klasik söylemimiz olan “Dik dur, eğilme! Millet seninle.” gibi protestolar yok.

Neden? Çünkü yerel veya genel seçimlerde vatandaş adaya değil, lidere oy veriyor. Bunu doğru bulur veya bulmazsınız ayrı ama gerçek olan bu.

Birçok yerde halkın istemediği ve sevmediği kişiler aday oluyor. Bunu da Ak Parti’nin üst yönetimi bir şekilde yolunu bularak yapıyor.

Sonra o kişiler Tayyip Bey sayesinde aday oluyor ve sonrasında da her yaptıkları yanlışın faturası doğal olarak şahıslarına değil Tayyip Bey’e kesiliyor. Yani bir anlamda Tayyip Bey’in vatandaş nezdindeki kredisini istismar ediyor.

Olaya böyle baktığınız zaman, Tayyip Bey’in istifaları istemesini doğru bulabilirsiniz ki bana göre doğru olanı yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatice Cengiz Suudi Arabistan’a gitmeye cesaret edebilir mi? 05 Kasım 2018 | 7.687 Okunma Çağla Şikel ve Arda Turan’la ilgili önerim… 13 Ekim 2018 | 3.949 Okunma İrem Derici yalnız değil… 09 Ekim 2018 | 3.314 Okunma Engellilikte cinsel eğitim ve mahremiyet 04 Ekim 2018 | 4.251 Okunma Gündeş Zarrab 27 Eylül 2018 | 5.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar