Hükümet alınmasın ama belediyelerimiz, bakanlıklardan çok daha hızlı ve çözüm odaklılar

Vallahi kimse alınmasın ama yukarıdaki başlığı savunacak çok fazla argümanım var. Bugün ise duyarlılığı sebebiyle teşekkür etmek istediğim bir kuruma yer vermek istiyorum...

Vallahi kimse alınmasın ama yukarıdaki başlığı savunacak çok fazla argümanım var. Bugün ise duyarlılığı sebebiyle teşekkür etmek istediğim bir kuruma yer vermek istiyorum köşemde.

Bayrampaşa’da, evimizle metro arasındaki güzergahta gidiş gelişlerimizde bir grup kedinin yağmurlu havalarda ıslandığını görüyorduk. Mahalle sakinleri üşümemeleri için altlarına kilim sermişler ve düzenli olarak yiyecek veriyorlardı ama kediler ıslanıyordu.

Kedilere başlarını sokacak bir ev lazımdı. Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı olan ve her sorunda alo dediğim İsmail Ağabeyimiz’i aradık. Hatta ıslanan kedilerin fotoğraflarını göndererek “bu arkadaşların başını sokacak bir eve ihtiyacı var” diye duygu sömürüsü yaptık.  

“Olur tabiî ki. Zaten bizim  İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle  birlikte yaptığımız bir projemiz var. İlçemizde yaşayan kedi ve köpekler için kulübeler yapıp değişik bölgelere yerleştireceğiz. Başka projelerimiz de var, haberin yok” deyince soluğu Bayrampaşa Veteriner Müdürlüğü’nde aldım.

(Mahallemizdeki kediciklerin iki katlı müstakil evinin fotoğrafı)

Son günlerde hayvanlara işkence eden insanların ve kurumların haberlerinden yorulan gönüllerimize iyi gelir diye düşündüm.

Bayrampaşa Veteriner Müdürlüğü, insanların yoğun gittiği bir parkın içinde yer alıyor. Çok sayıda kedisi olan bir park.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatice Cengiz Suudi Arabistan’a gitmeye cesaret edebilir mi? 05 Kasım 2018 | 7.704 Okunma Çağla Şikel ve Arda Turan’la ilgili önerim… 13 Ekim 2018 | 3.963 Okunma İrem Derici yalnız değil… 09 Ekim 2018 | 3.332 Okunma Engellilikte cinsel eğitim ve mahremiyet 04 Ekim 2018 | 4.281 Okunma Gündeş Zarrab 27 Eylül 2018 | 5.426 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar