Girişimci kadınlara ideal bir örnek Meltem Kurtsan

Heyyoo bugün, o gün...Yürünmemiş yollarda yürüyen, girişimci, cesur kadınları yazdığım gün. Bugün de müthiş bir kadınla tanıştıracağım sizi. Meltem Kurtsan. Bana müthiş...

Heyyoo bugün, o gün...Yürünmemiş yollarda yürüyen, girişimci, cesur kadınları yazdığım gün.

Bugün de müthiş bir kadınla tanıştıracağım sizi. Meltem Kurtsan. Bana müthiş ilham verdi.

O, KAGİDER’in kurucularından. İki dönem başkanlık yaptı, şimdi de onursal başkan. Meslek hayatı ödüllerle dolu. Davos’ta “Geleceğin Global Lideri” seçildi, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından da, “Yılın Kadın Girişimcisi” ödülüne layık bulundu. Fakat ödüller, unvanlar onu çok da ilgilendirmiyor, o hep önüne bakıyor, yepyeni şeyler üretiyor. Bir süre önce Bodrum Yalıkavak dağlarında doğal florası bozulmamış, içinden tıbbi ve aromatik bitkilerin fışkırdığı bir arazide, “Herbafarm Akademi”yi kurdu. Doğayı unutan şehirli insana alternatif bir yaşam şekli olduğunu gösteren eğitimler düzenliyor. En kısa zamanda ben de katılmak istiyorum o eğitimlere. Yaşasın kadınlar! Yaşasın üreten, toplumu faydalı yaratıcı kadınlar!!!

- Siz KAGİDER’in efsane başkanısınız. Aynı zamanda girişimci kadınların anasısınız! Pek çok kadın sizin sayenizde girişimci oldu. Ve aynı çatı altında toplandı.

Çok çok teşekkür ederim.

- Bugün de sizin hikâyenizi dinleyelim... Nasıl bir ailede dünyaya geldiniz?

Sevgi dolu bir ailede. Babam, ailesinin bütün maddi imkânlarını geride bırakarak hayata sıfırdan başlamış biri. 14 yaşında Gümülcine’den Türkiye’ye göç ediyor. Parasız yatılı okuyarak eczacı oluyor. Annemse İzmir Kız Lisesi’ni birincilikle bitiriyor. Böyle idealist iki insanın kızıyım. Bir de 2 yaş küçük bir kız kardeşim var.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, ilginç bir sergiye imza attı: Parça 15 Şubat 2019 | 80 Okunma Şule Çet’in babası İsmail Çet, acısını anlatıyor: Evladı ölen her anne-baba onunla birlikte ölüyor 14 Şubat 2019 | 3.534 Okunma Hepimiz #ŞuleÇetİçinADALET istiyoruz 13 Şubat 2019 | 4.674 Okunma Tecavüz edip, boğup basbayağı çuval gibi atmışlar 12 Şubat 2019 | 82 Okunma Ortalıkta "Ben çok güzelim" falan diye dolaşmıyorum. Ahım şahım bir güzelliğim yok 10 Şubat 2019 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI