ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kanser güçlü ama biz daha güçlüyüz!

Melisa Karagöz çok cesur bir kız .

Ayşe Arman
Ayşe Arman Hürriyet Gazetesi
13 Kasım 2018 | 3.7 K

Melisa Karagöz çok cesur bir kız. 7 aydır ‘Ewing sarkomu’ diye bilinen bir kemik kanseri türüyle mücadele ediyor. Kemoterapi ve radyoterapi alıyor. Bu süreçte yaşadıklarını kendi adını taşıyan YouTube kanalında anlatıyor. İlk videosunu da hastane odasında kaydetmiş, kemoterapi gördükten hemen sonra. Sıradan bir soğuk algınlığı geçirmiş gibi sakin sakin anlatıyor hastalığıyla nasıl tanıştığını, kemoterapi sonrasında yaşadığı zorlukları...

İnanılmaz ‘cool’. Hatta ‘cool’ kelimesinin tam karşılığı...

Kemoterapi sonrası kendi yaşadığı yan etkileri anlatırken ondan öğrendiğim, sadece saç ve kaşlarınızın değil vücudunuzdaki bütün tüylerin döküldüğü. Onu en çok etkileyense burnunun içindeki tüylerin dökülmesi olmuş. Burnundaki tüyler olmadığı için de sürekli burnunun aktığını ve çoğunlukla bunu hissetmediğini söylüyor.
Kemoterapinin en bilinen yan etkilerinden baş dönmesi ve mide bulantısının kendisini çok etkilemediğini belirtiyor, “Kusup rahatlıyorum” diyor, çok üstünde durmuyor.
15 yaşında bir kızın kanser gibi fena bir hastalığı bu kadar güçlü karşılayabilmesi beni çok etkiledi. Bir an evvel iyileşmesi ve kendisi gibi başka kanser hastalarına moral olması dileğiyle...

Seni tanıyalım?
Ben Melisa...

Kaç yaşındasın Melisa?

15 ama daha yeni girdim.

Eğitim?

8’inci sınıfa kadar Türkiye’de okudum. En son İngiltere’de Box Hill School’a gidiyordum, çok da seviyordum okulumu, arkadaşlarımı. Ama hastalandım ve seneyi bitiremeden tedavi için Türkiye’ye döndüm.

İleride ne olmak istiyorsun?

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER