Yerel seçimlerin ardından

Şu kadim nasihat ile başlayalım: Sevmen aşırı, sevmemen yıpratıcı olmasın. Seçimler bunu bize bir kez daha hatırlattı.Siyasi partiler arasında rekabet olur, olmalıdır. Seçimler, bu rekabetin zirve...

Şu kadim nasihat ile başlayalım: Sevmen aşırı, sevmemen yıpratıcı olmasın. Seçimler bunu bize bir kez daha hatırlattı.

Siyasi partiler arasında rekabet olur, olmalıdır. Seçimler, bu rekabetin zirve noktasıdır. Seçim dediğimiz şey, netice olarak, bu ülkeyi en çok kim seviyor yarışıdır. Müsabaka sırasında, bazı sertliklerin yaşanması normaldir.

Elbette kimse seçim kaybetmek istemez. Partilerin de muhtar adaylarının da iddiası vardır. Ancak her seçimin, kazananı ve kaybedeni olur.

Seçimler, düşmanla tutuşulan bir meydan muharebesi değildir. Birbirimizi oy pusulasında bulmadık. Bu vatan, seçim sandıklarında kurulmadı. Bu topraklar, demokrasiyle fethedilmedi. 

Asla unutulması, daima akılda tutulması gereken bir husus: Seçimler gelir, geçer. Millet ve memleket buradadır, yerindedir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üç yıl sonra 17 Temmuz 2019 | 32 Okunma Neye niyet, kime hizmet? 10 Temmuz 2019 | 71 Okunma Kaldığımız yerden 03 Temmuz 2019 | 24 Okunma Önemine binaen 26 Haziran 2019 | 57 Okunma Mısır’da olan, Türkiye’de bitmeyen 19 Haziran 2019 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar