Türkiye’nin “Batı Türkistan” yaklaşımı

 Endülüs’ten Latin Amerika’ya, İnkalardan Aztek ve Maya medeniyetlerine varıncaya kadar Hıristiyan dünyasının adım attığı yerlerde neler olduğunu çok iyi biliyoruz. Batılılar, işgal...

 

Endülüs’ten Latin Amerika’ya, İnkalardan Aztek ve Maya medeniyetlerine varıncaya kadar Hıristiyan dünyasının adım attığı yerlerde neler olduğunu çok iyi biliyoruz. 

Batılılar, işgal ettikleri yerlerde, inanç, kültür ve nüfus yapısını hızlı ve sistemli bir şekilde değiştirmişlerdir. Kendilerinden olmayanları veya olmak istemeyenleri, daima kan ve gözyaşına boğup, toplu kıyımlara imza atmışlardır.

Güncellersek: Amerikan işgaline maruz kalan, Afganistan ve Irak’ın vaziyeti ortada. Siyonist yayılmacılığının, Filistin topraklarındaki, cinnet hali herkesin malumu. Rusların, Kırım ve Kafkaslarda neler yaptığı da aşikârdır.

Buna karşılık…

Müslüman Türklerin, asırlarca, dinleri, dilleri ve kanunlarıyla hâkim olduğu coğrafyalarda durum tam tersidir. Batı Türkistan (Balkan) tecrübesi, bu anlamda, neredeyse emsalsizdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehit Said Halim Paşa için... 07 Aralık 2022 | 196 Okunma Kosova nereye gidiyor? 30 Kasım 2022 | 244 Okunma Hazır ol cenge… 23 Kasım 2022 | 69 Okunma Örgütlü kötülük 16 Kasım 2022 | 56 Okunma Yine aylardan Kasım… 09 Kasım 2022 | 74 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar