Tek çare: İslam Birliği…

 Batı dünyasının ikiyüzlü tutum ve davranışları, İslam dünyası olarak, ortak şikâyetimiz, müşterek derdimiz. Avrupa’nın birçok ülkesinde, İslâm karşıtı...

 

Batı dünyasının ikiyüzlü tutum ve davranışları, İslam dünyası olarak, ortak şikâyetimiz, müşterek derdimiz. Avrupa’nın birçok ülkesinde, İslâm karşıtı yürüyüşler, gösteriler düzenleniyor. Müslümanların şahsına, Kitabı’na ve ibadethanelerine yönelik yüzlerce hakaret ve saldırılar oluyor.

Bir yandan barış diyorlar, diğer yandan İslam düşmanlığını tetikleyen, hızlandıran saldırılara devam ediyorlar. Son zamanlarda yaşananlara bu pencereden bakmamız icap ediyor.

Daha birkaç gün önce bölücü terör örgütü üyelerinin, Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan, alçak terör eylemine izin verdiler. Hemen peşinden, Türkiye Büyükelçiliği yakınlarında Kur’an-ı Kerim yakılmasına göz yumdular.

Bu iki saldırıyı birbirinden bağımsız düşünebilir miyiz? Hayır.

Yeri gelmişken…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek çare: İslam Birliği… 25 Ocak 2023 | 97 Okunma Reçak’ta neler oldu? 18 Ocak 2023 | 76 Okunma Bosna’da ateşkes var, barış yok! 11 Ocak 2023 | 79 Okunma Kosova’da neler oluyor? 04 Ocak 2023 | 135 Okunma Türkiye’nin düşmanları… 28 Aralık 2022 | 122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar