Reçak’ta neler oldu?

 Osmanlı tarihini okuyanlar iyi bilir ki, Arnavutlar ve Boşnaklar eğer isteseydi, şu anda yeryüzünde bir tane bile Sırp kalmazdı. Fakat hiçbir Müslüman Arnavut veya Boşnak, böyle bir şeyi yapmamıştır...

 

Osmanlı tarihini okuyanlar iyi bilir ki, Arnavutlar ve Boşnaklar eğer isteseydi, şu anda yeryüzünde bir tane bile Sırp kalmazdı. Fakat hiçbir Müslüman Arnavut veya Boşnak, böyle bir şeyi yapmamıştır, yapmaz da. 

Buna karşılık: Sırplar, yüzyıllarca beraber yaşadıkları masum, silahsız ve savunmasız Boşnak ve Arnavutlara karşı acımasızca davranmış, her daim soykırım politikası gütmüşlerdir.

Tarih boyunca defalarca gördük: İnsanlık namına hiçbir şey umurlarında değil. Varsa yoksa kötülük...

Çok uzağa gitmeye gerek yok.

Yirminci yüzyılın sonunda; önce Bosna’yı, ardından Kosova’yı kana boğan Sırpların, işledikleri cinayetlere ait görüntüler hâlâ hafızalardaki tazeliğini koruyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek çare: İslam Birliği… 25 Ocak 2023 | 96 Okunma Reçak’ta neler oldu? 18 Ocak 2023 | 76 Okunma Bosna’da ateşkes var, barış yok! 11 Ocak 2023 | 78 Okunma Kosova’da neler oluyor? 04 Ocak 2023 | 135 Okunma Türkiye’nin düşmanları… 28 Aralık 2022 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar