Ne söylüyor, ne yapıyoruz?

Bazı konulardan bahsetmek, kışın, soğuk su satmaya benzer. Pek kârlı bir iş değildir. Birkaç içi yanmıştan başka, ilgi gösteren olmaz. Hatta birçok insan sizinle dalga geçer. Varsın...

Bazı konulardan bahsetmek, kışın, soğuk su satmaya benzer. Pek kârlı bir iş değildir. Birkaç içi yanmıştan başka, ilgi gösteren olmaz. Hatta birçok insan sizinle dalga geçer. Varsın geçsinler.

Nurettin Topçu, Yarınki Türkiye isimli eserinde, şöyle söylüyor: “Namuslu adam, elinin ve iradesinin uzanabildiği kadar geniş bir sahada harekete geçmeyi vazife bilir. Hareketsizliğin günah olduğuna inanır.”

Şahsen benim muhatap kabul ettiğim kişiler, işte o içi yanmış namuslu adamlardır. Onlar su katılmamış bir mesuliyet duygusuna sahiptirler. Yazılarımı onlar için kaleme alırım. 

Bu uzun girizgâhtan sonra, sözü şuraya getirmek istiyorum: Konuşmak ile yapmak arasındaki farka. 

Konuşmak ile yapmak arasında fark, sandığımızdan daha mühim, bildiğimizden keskindir. Bu fark, aynı zamanda, bizim samimiyetimizi ve sahiciliğimizi de ortaya çıkarır. 

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu nedir şimdi? 13 Şubat 2019 | 63 Okunma Samimiyet sınavı 06 Şubat 2019 | 63 Okunma Niyet meselesi… 30 Ocak 2019 | 25 Okunma Kosova Türk Siyaseti 23 Ocak 2019 | 113 Okunma Kürt kimdir, Türk kimdir? 16 Ocak 2019 | 1.354 Okunma
TÜM YAZILARI