Ne oldum değil, ne olacağım…

Ustabaşı, editör ya da genel müdür. Hiç fark etmez, etmiyor.Bir insan bir mevki-makama geldiği zaman, şu sorunun cevabını arayın: Bulunduğu yere, yaptığı işlerle mi geldi, yoksa kurduğu ilişkilerle...

Ustabaşı, editör ya da genel müdür. Hiç fark etmez, etmiyor.

Bir insan bir mevki-makama geldiği zaman, şu sorunun cevabını arayın: Bulunduğu yere, yaptığı işlerle mi geldi, yoksa kurduğu ilişkilerle mi?

Yaptığı işlerle bir yere gelen kişi, emeğin ne olduğunu iyi bilir. Emeğe karşı her daim saygı duyar. Emek sahiplerinin önünü açar.

Kurduğu ilişkilerle mevki-makam sahibi olanların ortak özellikleri, emek ve yetenek düşmanı olmalarıdır. Emek sahipleriyle iyi ilişkiler kuramazlar. Mümkün mertebe, onların üstünü örter, kendi gibi olanları ön plana çıkarırlar. 

Maalesef, son yıllarda, yaptığı işlerle değil de kurduğu ilişkilerle bir yerlere gelenlerin sayısı hızla artıyor. Bu durumun en büyük yansıması, işlerdeki kalitenin düşmesi ve yetenekli kimselerin yok olup gitmesidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek çare: İslam Birliği… 25 Ocak 2023 | 96 Okunma Reçak’ta neler oldu? 18 Ocak 2023 | 76 Okunma Bosna’da ateşkes var, barış yok! 11 Ocak 2023 | 78 Okunma Kosova’da neler oluyor? 04 Ocak 2023 | 135 Okunma Türkiye’nin düşmanları… 28 Aralık 2022 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar