Ne oldum değil, ne olacağım…

Ustabaşı, editör ya da genel müdür. Hiç fark etmez, etmiyor.Bir insan bir mevki-makama geldiği zaman, şu sorunun cevabını arayın: Bulunduğu yere, yaptığı işlerle mi geldi, yoksa kurduğu ilişkilerle...

Ustabaşı, editör ya da genel müdür. Hiç fark etmez, etmiyor.

Bir insan bir mevki-makama geldiği zaman, şu sorunun cevabını arayın: Bulunduğu yere, yaptığı işlerle mi geldi, yoksa kurduğu ilişkilerle mi?

Yaptığı işlerle bir yere gelen kişi, emeğin ne olduğunu iyi bilir. Emeğe karşı her daim saygı duyar. Emek sahiplerinin önünü açar.

Kurduğu ilişkilerle mevki-makam sahibi olanların ortak özellikleri, emek ve yetenek düşmanı olmalarıdır. Emek sahipleriyle iyi ilişkiler kuramazlar. Mümkün mertebe, onların üstünü örter, kendi gibi olanları ön plana çıkarırlar. 

Maalesef, son yıllarda, yaptığı işlerle değil de kurduğu ilişkilerle bir yerlere gelenlerin sayısı hızla artıyor. Bu durumun en büyük yansıması, işlerdeki kalitenin düşmesi ve yetenekli kimselerin yok olup gitmesidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup 10 Ağustos 2022 | 887 Okunma Kosova’da neler oluyor? 03 Ağustos 2022 | 343 Okunma ‘Açık Balkan’, gizli niyetler 27 Temmuz 2022 | 99 Okunma Benim 15 Temmuz’um… 20 Temmuz 2022 | 216 Okunma Altı yıl sonra… 13 Temmuz 2022 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar