Kosova, aklını başına topla!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ayhan Demir'in bugünkü (15.06.2022)''Kosova, aklını başına topla!'' başlıklı yazısı.

Hiç tartışmasız: Türkiye ile Kosova arasında, dün başlamış, diplomatik kurallar çerçevesinde ilerleyen bir ilişki yoktur. İki ülke ve her iki halk arasında, çok köklü tarihi arka planı bulunan ve kardeşlik seviyesinde yürüyen bir ilişki vardır.

Her fırsatta dile getiriyoruz: “Kosova Türkiye’dir, Türkiye Kosova’dır.” Tek başına bu cümle bile, et ve tırnak gibi olduğumuzun bir kanıtıdır.

Bununla birlikte: Türkiye’nin Kosova üzerinde çok büyük bir emeği var. Ülkemiz ve milletimiz, her platformda Kosova’nın sözcülüğünü yapıyor.

Kosova davasına dair birçok ilkin altında, Türkiye imzası bulunmaktadır. Uluslararası arenada, Türkiye kadar, Kosova’ya destek veren ikinci bir ülke bulunmamaktadır.

Daha net söyleyelim: Kosova davasına herhangi bir mesele gibi bakmıyoruz. Kosova davasına sınırsız bir şekilde sahip çıkıyor; yol gösteriyor, destek oluyor, omuz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne oldum değil, ne olacağım… 29 Haziran 2022 | 82 Okunma Yunanistan’ın Çamerya Mezalimi 22 Haziran 2022 | 128 Okunma Kosova, aklını başına topla! 15 Haziran 2022 | 462 Okunma Arnavutluk Cumhurbaşkanlığı Seçimi 08 Haziran 2022 | 163 Okunma Yunan kukla, asıl düşman Amerika! 01 Haziran 2022 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar