Kosova, aklını başına topla!

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ayhan Demir'in bugünkü (15.06.2022)''Kosova, aklını başına topla!'' başlıklı yazısı.

Hiç tartışmasız: Türkiye ile Kosova arasında, dün başlamış, diplomatik kurallar çerçevesinde ilerleyen bir ilişki yoktur. İki ülke ve her iki halk arasında, çok köklü tarihi arka planı bulunan ve kardeşlik seviyesinde yürüyen bir ilişki vardır.

Her fırsatta dile getiriyoruz: “Kosova Türkiye’dir, Türkiye Kosova’dır.” Tek başına bu cümle bile, et ve tırnak gibi olduğumuzun bir kanıtıdır.

Bununla birlikte: Türkiye’nin Kosova üzerinde çok büyük bir emeği var. Ülkemiz ve milletimiz, her platformda Kosova’nın sözcülüğünü yapıyor.

Kosova davasına dair birçok ilkin altında, Türkiye imzası bulunmaktadır. Uluslararası arenada, Türkiye kadar, Kosova’ya destek veren ikinci bir ülke bulunmamaktadır.

Daha net söyleyelim: Kosova davasına herhangi bir mesele gibi bakmıyoruz. Kosova davasına sınırsız bir şekilde sahip çıkıyor; yol gösteriyor, destek oluyor, omuz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Christian Schmidt’in derdi ne? 01 Şubat 2023 | 97 Okunma Tek çare: İslam Birliği… 25 Ocak 2023 | 97 Okunma Reçak’ta neler oldu? 18 Ocak 2023 | 76 Okunma Bosna’da ateşkes var, barış yok! 11 Ocak 2023 | 80 Okunma Kosova’da neler oluyor? 04 Ocak 2023 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar