Kandil mi, Karabağ mı?

 Ülkemiz, yeni bir seçim sürecinde ilerliyor. Bugüne kadar çok seçim gördük. Her biri, diğerinden önemli idi. Bu seferki, hepsinden daha fazla.Birçok açıdan tarihî günlerin içindeyiz. Eşi ve...

 

Ülkemiz, yeni bir seçim sürecinde ilerliyor. Bugüne kadar çok seçim gördük. Her biri, diğerinden önemli idi. Bu seferki, hepsinden daha fazla.

Birçok açıdan tarihî günlerin içindeyiz. Eşi ve benzeri olmayan bir seçim süreci yaşıyoruz. Millete rağmen halkçılık yapılmaya çalışılıyor. Bölücü ve yıkıcılarla aynı safta, vatansızlara ve vatan düşmanlarına destek nutukları atılıyor. Fakat olmuyor, olmaz. Hele sosyal medya üzerinden, hiç.

Yalan yok: Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ve yaygın hale gelmesinden sonra, iktidar cephesi için, seçim işleri daha sıkıntılı, sancılı bir hal aldı. Sokaklarda barış, ama sosyal medyada savaş var. Sokaklarda sevgi pıtırcığı gibi dolaşanlar ve elleriyle kalp işareti yapmaya çabalayanlar, buna karşılık klavye başında ‘yandaşlardan hesap soracağız!’ naraları atan faşistler var. İktidar ve destekçileri için ‘onlara rahat yok’ diye başlayan tehdit cümleleri savuranlar var. ‘Yandaş!’, ‘Onlar!’ İşte kutuplaştırma budur.

Sosyal medyada açık ara birinci olanlar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Terör devleti’ Sırbistan 27 Eylül 2023 | 152 Okunma Dünya imtihan dünyasıdır 20 Eylül 2023 | 168 Okunma Dünya, menfaat dünyası mıdır? 13 Eylül 2023 | 83 Okunma Filenin sultanları… 06 Eylül 2023 | 581 Okunma Güven sorunu 30 Ağustos 2023 | 508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar