İşler ve ilişkiler

Eskiden, gündeme gelmek için, iyi işler yapmak gerekiyordu. Eğer iyi bir iş çıkarmış, ortaya iyi bir eser koymuş iseniz, kuvvetle muhtemel, emeğinizin karşılığını alıyordunuz.Türkiye’deki...

Eskiden, gündeme gelmek için, iyi işler yapmak gerekiyordu. Eğer iyi bir iş çıkarmış, ortaya iyi bir eser koymuş iseniz, kuvvetle muhtemel, emeğinizin karşılığını alıyordunuz.

Türkiye’deki birçok şey gibi, bu da değişti. Artık yeni bir devirdeyiz. Millet ve memleket olarak, garip bir yere doğru gidiyoruz.

Ne yazık ki, işlerin ve ilişkilerin birbirine girdiği bir zamandayız. Gündeme gelmek için, yapılan işlerin değil, kurulan ilişkilerin belirleyici olduğu bir dünyada yaşıyoruz.

İsterseniz en kaliteli işi yapın, en iyi eseri ortaya koyun, ‘gerekli bağlantılarınız’ yok ise büyük bir ihtimalle, emeğinizin karşılığını alamayacaksınız. 

İlişkileriniz sağlamsa eğer, işinizi iyi yapıp yapmadığınızla ilgilenen pek yok. Durum bu olunca, işin hakkını verenler, hakkını alamaz oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arnavutluk’tan ne istiyoruz? 19 Ocak 2022 | 354 Okunma FETÖ Arnavutluk’u ele geçiriyor 12 Ocak 2022 | 281 Okunma FETÖ Arnavutluk’ta kök salıyor 05 Ocak 2022 | 543 Okunma Hodri meydan 29 Aralık 2021 | 48 Okunma Dert bir değil… 22 Aralık 2021 | 59 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar