“İçimizdeki beyinsizler”

 Baştan söyleyeyim: Kimseye hakaret etmek, kimseyi mahcup etmek niyetinde değilim. Bu ifade bana ait değil, Kitap’ta aynen böyle geçiyor.Yüce Allah, A’râf suresinin yüz elli beşinci ayetinde, “İçimizdeki...

 

Baştan söyleyeyim: Kimseye hakaret etmek, kimseyi mahcup etmek niyetinde değilim. Bu ifade bana ait değil, Kitap’ta aynen böyle geçiyor.

Yüce Allah, A’râf suresinin yüz elli beşinci ayetinde, “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helâk edecek misin?” diye soruyor. Ve devam ediyor: “Bu iş, senin imtihanından başka bir şey değildir; onunla dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletirsin.”

Ayrıca, Şûrâ sûresi, otuzuncu ayet: “Başınıza gelen her musibet kendi yapıp ettikleriniz yüzündendir; kaldı ki Allah birçoğunu da bağışlar.”

Şüphesiz, Allah doğruyu söyledi.

Kitab’ımızın en önemli özelliği, her daim güncel olmasıdır. Demem o ki, bugün bizim de acilen ve ihtiyaçtan, ‘içimizdeki beyinsizlerden’ ve onların başımıza açtığı ‘musibetlerden’ kurtulmamız gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir seçim daha 31 Mayıs 2023 | 57 Okunma Kandil mi, Karabağ mı? 24 Mayıs 2023 | 100 Okunma Seçimden sonra… 17 Mayıs 2023 | 71 Okunma Allah’ını seven defansa gelsin 10 Mayıs 2023 | 209 Okunma Geçmiş olsun! 03 Mayıs 2023 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar