Hâl ve gidişat

Şurası kesin: Türkiye teröristleri etkisiz hale getirmek için çalışırken, birileri de Türkiye’yi etkisiz hale getirmek için çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin FETÖ terör...

Şurası kesin: Türkiye teröristleri etkisiz hale getirmek için çalışırken, birileri de Türkiye’yi etkisiz hale getirmek için çalışıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin FETÖ terör örgütüne kucak açması, bölücü terör örgütüne silah ve lojistik desteği vermesi, döviz kurlarında yaşanan sıra dışı hareketlilik, uluslararası finans ve kredi derecelendirme kuruluşlarının ülkemiz aleyhindeki açıklamaları başka türlü izah edilemez.

İspanyol edebiyatçı ve siyasetçi Vicente Blasco Ibanez, yüz yıl önce şunu söylüyor: “Osmanlı yumuşacık bir somun ekmek; dünyanın en korkunç kurtları bir lokma koparmaya geliyorlar.” (Fırtınadan Önce Şark, Kültür Yayınları)

Yüz yıl sonra, Osmanlı’nın yerine Türkiye’yi koyarak, aynı cümleyi rahatlıkla kurabiliriz: “Türkiye yumuşacık bir somun ekmek; dünyanın en korkunç kurtları bir lokma koparmaya geliyorlar.”

Evet, mesele tehlikeli bir noktaya doğru gidiyor. Bu ülkeyi seven herkesin, her kesimin her zamankinden daha dikkatli ve rikkatli olması gerekiyor. Aksi halde, Allah korusun, Türkiye’nin ekseni falan değil, hayatı kayacak.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu nedir şimdi? 13 Şubat 2019 | 63 Okunma Samimiyet sınavı 06 Şubat 2019 | 63 Okunma Niyet meselesi… 30 Ocak 2019 | 25 Okunma Kosova Türk Siyaseti 23 Ocak 2019 | 113 Okunma Kürt kimdir, Türk kimdir? 16 Ocak 2019 | 1.354 Okunma
TÜM YAZILARI