Filenin sultanları…

Akıl alır gibi değil: Deyim yerindeyse, hepimiz, savaş düzeninde yaşıyoruz. Adeta kör tırpan veya bıçak gibi, birbirimizin boğazında geziniyoruz. Toplum olarak, yorucu ve yakıcı bir...

Akıl alır gibi değil: Deyim yerindeyse, hepimiz, savaş düzeninde yaşıyoruz. Adeta kör tırpan veya bıçak gibi, birbirimizin boğazında geziniyoruz. 

Toplum olarak, yorucu ve yakıcı bir anlayışsızlığın içindeyiz. Keskin ve tehlikeli bir ayrışmanın. 

Şu veya bu taraftan bazı kimseler, tahrik katsayısı yüksek laflar ediyorlar. Gerilimi tırmandırıcı ve ayrışmayı teşvik edici demeçler veriyorlar.

Oldukça uzun zamandır, milli neşemizi yutmak isteyen bataklıkla karşı karşıyayız. Milletin sevincine düşmanlık etmek, suyu bulandırmaya çalışmak, güzel havayı tersine çevirmek, kötü bir alışkanlıktır.

Mesela kadın voleybol milli takımımız, Milletler Ligi’nin ardından, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonu oldu. Fakat turnuva bu süreçte yaşananlar, nasıl bir ayrışmanın içinde olduğumuzu hepimize gösterdi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Terör devleti’ Sırbistan 27 Eylül 2023 | 144 Okunma Dünya imtihan dünyasıdır 20 Eylül 2023 | 168 Okunma Dünya, menfaat dünyası mıdır? 13 Eylül 2023 | 83 Okunma Filenin sultanları… 06 Eylül 2023 | 581 Okunma Güven sorunu 30 Ağustos 2023 | 507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar