FETÖ Arnavutluk’ta zayıflıyor mu?

 Arnavutluk, Türkiye için önemli bir müttefiktir. Bölgedeki dengelerin muhafazası için hem Arnavutluk hem de Arnavutlar oldukça önemlidir.Türkiye, Batı Türkistan’daki (Balkanlar) varlığını etkin bir...

 

Arnavutluk, Türkiye için önemli bir müttefiktir. Bölgedeki dengelerin muhafazası için hem Arnavutluk hem de Arnavutlar oldukça önemlidir.

Türkiye, Batı Türkistan’daki (Balkanlar) varlığını etkin bir biçimde sürdürmek adına en başta Tiran yönetimiyle, sıkı işbirliği içerisinde olmalıdır. Arnavutluk da atacağı her adımda, ‘stratejik ortaklık’ ruhuyla hareket etmelidir. 

Her iki ülke de bu bilinç ve yaklaşımla, Yüksek İşbirliği Komitesi çalışmalarını yürütüyor. Ancak Ankara-Tiran hattındaki sıcak iletişimi soğutmak, zehirlemek ve nihayetinde tamamen koparmak isteyen yapılar, ülkeler var. Bunların en başında, FETÖ’nün Arnavutluk yapılanması ve Arnavutluk İslam Birliği yer alıyor.

Hatırlayacaksınız: 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Arnavutluk İslam Birliği’nde başkanlık ve genel kurul seçimleri yapıldı. Bu seçimler, bazı kesimlerce, Türkiye’nin AİB başkanı ve yönetimini değiştirmek istediği şeklinde yorumlandı. 

Keşke, böyle olsaydı. Ancak...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayram-ı Şerif Mübarek Olsun! 10 Nisan 2024 | 68 Okunma Bu da geçer ya Hû 03 Nisan 2024 | 175 Okunma Abdullah Sidran için... 27 Mart 2024 | 64 Okunma Dünyanın en büyük gecekondusu: İsrail... 20 Mart 2024 | 124 Okunma Namazgâh Camii’ni bekleyen tehlike 13 Mart 2024 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar