Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna ziyareti

Geride bıraktığımız haftada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ’a gitti. Günübirlik ama oldukça yoğun içerikli ziyaretler gerçekleştirdi. Saraybosna ve...

Geride bıraktığımız haftada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ’a gitti. Günübirlik ama oldukça yoğun içerikli ziyaretler gerçekleştirdi. 

Saraybosna ve Podgritsa’nın, tam da bugünlerde, ziyaret edilmesi tesadüfen veya öylesine değildi. Aslında şundan ve şöyleydi: Her iki ülkede de Moskova ve Belgrad’dan talimat alan yerel Sırplar, gerilimi tırmandırıyor. Sayın Erdoğan’ın ziyaretleri, tüm taraflara verilen, “buradayız” mesajıydı.

Meselenin daha iyi anlaşılması adına, detaya girmekte fayda var.

Bosna’dan başlayalım.

Cumhurbaşkanımızı Uluslararası Saraybosna havalimanında karşılayanlar arasında, şehrin çiçeği burnunda belediye başkanı Benyamina Kariç de vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı Türkistan’da, Doğu Türkistan Buluşması 13 Ekim 2021 | 118 Okunma Zilha Şeta teyze için… 06 Ekim 2021 | 46 Okunma Bosna’da bir “Osmanlı Arkeoloğu”: Adnan Muftareviç 29 Eylül 2021 | 60 Okunma Bulgaristan’ın sayımı 22 Eylül 2021 | 189 Okunma Kuzey Makedonya’da neler oluyor? 15 Eylül 2021 | 287 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar