Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna ziyareti

Geride bıraktığımız haftada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ’a gitti. Günübirlik ama oldukça yoğun içerikli ziyaretler gerçekleştirdi. Saraybosna ve...

Geride bıraktığımız haftada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ’a gitti. Günübirlik ama oldukça yoğun içerikli ziyaretler gerçekleştirdi. 

Saraybosna ve Podgritsa’nın, tam da bugünlerde, ziyaret edilmesi tesadüfen veya öylesine değildi. Aslında şundan ve şöyleydi: Her iki ülkede de Moskova ve Belgrad’dan talimat alan yerel Sırplar, gerilimi tırmandırıyor. Sayın Erdoğan’ın ziyaretleri, tüm taraflara verilen, “buradayız” mesajıydı.

Meselenin daha iyi anlaşılması adına, detaya girmekte fayda var.

Bosna’dan başlayalım.

Cumhurbaşkanımızı Uluslararası Saraybosna havalimanında karşılayanlar arasında, şehrin çiçeği burnunda belediye başkanı Benyamina Kariç de vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arnavutluk’tan ne istiyoruz? 19 Ocak 2022 | 354 Okunma FETÖ Arnavutluk’u ele geçiriyor 12 Ocak 2022 | 281 Okunma FETÖ Arnavutluk’ta kök salıyor 05 Ocak 2022 | 543 Okunma Hodri meydan 29 Aralık 2021 | 48 Okunma Dert bir değil… 22 Aralık 2021 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar