Bu nasıl seçim?

Şu yaşıma geldim, böyle bir seçim görmedim. Anlaşılan o ki, iş çığırından çıkmış. Yüksek Seçim Kurulu üyelerinin çoğu da aynı kanaate sahip olmalı ki...

Şu yaşıma geldim, böyle bir seçim görmedim. Anlaşılan o ki, iş çığırından çıkmış. Yüksek Seçim Kurulu üyelerinin çoğu da aynı kanaate sahip olmalı ki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 23 Haziran’da tekrarlanması yönünde bir karar verdi.

YSK’nın bir kararı daha var: Seçimin tekrarlanmasına gerekçe olan kanuna aykırı sandık kurulu görevlendirmelerini yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulması.

Tekrar seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde, YSK’nın bu kararları hakkında konuşan, yazan, ahkâm kesen birçok isim var. Elbette bunların büyük bölümü iş eyleme dönüştüğünde, sırra kadem basanlardan oluşuyor.

Gökhan Ergür’den ödünç alıp, söylersek: Savaşın en uzun hikâyelerini, savaş bitince, savaştan kaçanlar anlatır. İbrahim Tenekeci Ağabey de aynı kanaatle şu mısraları kaleme almış: “Savaş çıksa da, savaştan kaçıp / Şiirler yazsak, kahramanlık üstüne.”

Bu konuyu ben açtım, çaresiz, yine ben kapatacağım. En iyisi şuradan devam etmek: Bu fırsat, belki, bir daha ele geçmez. Hazır seçimler yenilenirken, biz de yenilenelim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dostça bir yazı 22 Mayıs 2019 | 160 Okunma İstanbul için birlik vakti 15 Mayıs 2019 | 93 Okunma Bu nasıl seçim? 08 Mayıs 2019 | 104 Okunma Foça’da neler oluyor? 01 Mayıs 2019 | 465 Okunma Aliya’nın en güçlü kalesi 24 Nisan 2019 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar