Bu FETÖ’cü ne söylüyor?

Daha önce birçok kez söyledik, yazdık: Arnavutluk İslam Birliği-AİB, FETÖ yapılanmasının bu ülkedeki en önemli merkezlerindendir. Şimdi burada, bir kez daha uzun uzadıya, AİB’nin FETÖ ile...

Daha önce birçok kez söyledik, yazdık: Arnavutluk İslam Birliği-AİB, FETÖ yapılanmasının bu ülkedeki en önemli merkezlerindendir. Şimdi burada, bir kez daha uzun uzadıya, AİB’nin FETÖ ile işbirliğinden bahsedecek değilim. 

Sadece şunu söyleyelim, yeter: AİB Başkanı Skender Bruçaj, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan ve diplomayı alıncaya kadar FETÖ eliyle yetiştirilen, kurşun askerlerdendir.

Asıl bahsetmek istediğim: AİB Başkanı Skender Bruçaj’ın iki Arnavutluk televizyon programındaki sözleri. Önce 20 Nisan 2018’de, RTSH kanalında yayınlanan Java (Hafta) isimli programa bir bakalım. 

Skender Bruçaj, bu programda, Preç Zogaj, Lorenc Vangjeli ve Artan Hoxha’nın sorularını cevaplıyor. Preç Zogaj, altı FETÖ’cünün Kosova’da paketlenmesi olayından yola çıkarak, şunu soruyor: “Gülen-Erdoğan çatışmasının Arnavutluk’taki Müslümanlar üzerinde bir etkisi var mı?”

Bruçaj’ın cevabı, FETÖ mensubiyetini işaret eder mahiyette: “Kosova’da olup bitenler hoş değildi. Hatta ağır bir durumdu. Burada önemli olan insan haklarına riayet edilmesidir. İslam hukukunda şahsın suçlanması vardır, toplu suçlama yoktur.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dostça bir yazı 22 Mayıs 2019 | 163 Okunma İstanbul için birlik vakti 15 Mayıs 2019 | 94 Okunma Bu nasıl seçim? 08 Mayıs 2019 | 104 Okunma Foça’da neler oluyor? 01 Mayıs 2019 | 465 Okunma Aliya’nın en güçlü kalesi 24 Nisan 2019 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar