Atatürk, İnönü ve Amerikan Bayrağı

Birkaç haftadır pullardan bahsediyorum. Beklentimin üzerinde geri dönüşler oldu. Büyük bölümü olumlu, birkaçı olumsuz. Tebrikler ve destekler bende kalsın, size şundan bahsedeyim: Pul koleksiyonu deyince, bazı...

Birkaç haftadır pullardan bahsediyorum. Beklentimin üzerinde geri dönüşler oldu. Büyük bölümü olumlu, birkaçı olumsuz. 

Tebrikler ve destekler bende kalsın, size şundan bahsedeyim: Pul koleksiyonu deyince, bazı insanların yüzünde alaysı bir ifade oluşuyor. Şunu söylüyorlar: “Pul mu kaldı, mektup mu kaldı?” 

Haksız sayılmazlar: Yeni nesiller, kültürümüzün kıymetli bir parçası olan, mektubu görmeden büyüyor. Hal böyle olunca, pulu da pek bilmiyorlar. 

Her şeyden önce…

Pullar, bizim tarih sahnesindeki serüvenimizin şahitleridir. Dünden bugüne gelen ve yarına doğru devam eden, yürüyüşümüzün işaret levhalarıdır. Aynı zamanda pullar, tarihi birer belgedir, vesikadır. Hatıra tarafı da ayrıca önemlidir, kıymetlidir. Mesela, Birinci Cihan Harbi’nden harf inkılabına kadar neler yaşanmış, hayatlar ve öncelikler nasıl değişmiş bir film şeridi gibi seyredilebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Durum tespiti 18 Eylül 2019 | 46 Okunma Balkanlar kime emanet? 11 Eylül 2019 | 52 Okunma Yalan dünyanın yanlış işleri 04 Eylül 2019 | 35 Okunma Mavi vatan: Doğu Akdeniz... 28 Ağustos 2019 | 45 Okunma Tek çıkış: Malazgirt... 21 Ağustos 2019 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar