Arnavutluk için yardım vakti

Sadece insanların değil, milletlerin, devletlerin ve coğrafyaların da bir kaderi vardır. Türk milletinin, Türkiye’nin ve Anadolu’nun da…Anadolu, topraklardan bir toprak değildir.

Türkiye, başka hiçbir ülkeyle kıyaslanamaz. Türkiye, yaşadığımız topraklardan ibaret değildir.

Bugünkü sınırlarımız; Edirne’den başlayıp, Ardahan’da bitiyor olabilir. Türkiye’nin, sadece sınırları değil, mesuliyet ve mecburiyet sahası vardır. Mesuliyet ve mecburiyet sahamız Bosna’dan Doğu Türkistan’a, Kırım’dan Afrika’ya kadar uzanıyor.

Nihayetinde, bu mesuliyet ve mecburiyet, parti meselesi değildir. İktidara kim gelirse gelsin, geçmişimiz ve tarihî misyonumuz değişmez. Türkiye, yüksek kaderinden kaçamaz, kurtulamaz. Safı bellidir. Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez.

Nurettin Topçu, “biz, kaderimizin hizmetkârıyız” der. Haksızlıklara maruz kalanlara sahip çıkmak, milletimizin kaderidir. Türk milletinin her bir ferdi, bu kaderin ayrılmaz bir parçasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanlı Nobel, kansız Handke 11 Aralık 2019 | 34 Okunma Arnavutluk için yardım vakti 04 Aralık 2019 | 26 Okunma Beştepe’ye kim gitti? 27 Kasım 2019 | 73 Okunma Durumumuz ve duruşumuz 20 Kasım 2019 | 94 Okunma Ermeni mezalimi 13 Kasım 2019 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar