Arnavutluk için yardım vakti

Sadece insanların değil, milletlerin, devletlerin ve coğrafyaların da bir kaderi vardır. Türk milletinin, Türkiye’nin ve Anadolu’nun da…Anadolu, topraklardan bir toprak değildir.

Türkiye, başka hiçbir ülkeyle kıyaslanamaz. Türkiye, yaşadığımız topraklardan ibaret değildir.

Bugünkü sınırlarımız; Edirne’den başlayıp, Ardahan’da bitiyor olabilir. Türkiye’nin, sadece sınırları değil, mesuliyet ve mecburiyet sahası vardır. Mesuliyet ve mecburiyet sahamız Bosna’dan Doğu Türkistan’a, Kırım’dan Afrika’ya kadar uzanıyor.

Nihayetinde, bu mesuliyet ve mecburiyet, parti meselesi değildir. İktidara kim gelirse gelsin, geçmişimiz ve tarihî misyonumuz değişmez. Türkiye, yüksek kaderinden kaçamaz, kurtulamaz. Safı bellidir. Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez.

Nurettin Topçu, “biz, kaderimizin hizmetkârıyız” der. Haksızlıklara maruz kalanlara sahip çıkmak, milletimizin kaderidir. Türk milletinin her bir ferdi, bu kaderin ayrılmaz bir parçasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ordumuz onurumuzdur! 02 Aralık 2020 | 29 Okunma Fast food Dayton 25 Kasım 2020 | 60 Okunma Bosna Hersek’in seçimi… 18 Kasım 2020 | 107 Okunma Batı’nın satranç tahtası: Kosova… 11 Kasım 2020 | 89 Okunma Durum tespiti 04 Kasım 2020 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar