ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hâl ve gidişat

Şurası kesin: Türkiye teröristleri etkisiz hale getirmek için çalışırken, birileri de Türkiye’yi etkisiz hale getirmek için çalışıyor .

Ayhan Demir
Ayhan Demir Yeni Akit Gazetesi
19 Eylül 2018 | 2.2 K

Şurası kesin: Türkiye teröristleri etkisiz hale getirmek için çalışırken, birileri de Türkiye’yi etkisiz hale getirmek için çalışıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin FETÖ terör örgütüne kucak açması, bölücü terör örgütüne silah ve lojistik desteği vermesi, döviz kurlarında yaşanan sıra dışı hareketlilik, uluslararası finans ve kredi derecelendirme kuruluşlarının ülkemiz aleyhindeki açıklamaları başka türlü izah edilemez.

İspanyol edebiyatçı ve siyasetçi Vicente Blasco Ibanez, yüz yıl önce şunu söylüyor: “Osmanlı yumuşacık bir somun ekmek; dünyanın en korkunç kurtları bir lokma koparmaya geliyorlar.” (Fırtınadan Önce Şark, Kültür Yayınları)

Yüz yıl sonra, Osmanlı’nın yerine Türkiye’yi koyarak, aynı cümleyi rahatlıkla kurabiliriz: “Türkiye yumuşacık bir somun ekmek; dünyanın en korkunç kurtları bir lokma koparmaya geliyorlar.”

Evet, mesele tehlikeli bir noktaya doğru gidiyor. Bu ülkeyi seven herkesin, her kesimin her zamankinden daha dikkatli ve rikkatli olması gerekiyor. Aksi halde, Allah korusun, Türkiye’nin ekseni falan değil, hayatı kayacak.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER