ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bu FETÖ’cü ne söylüyor?

Daha önce birçok kez söyledik, yazdık: Arnavutluk İslam Birliği-AİB, FETÖ yapılanmasının bu ülkedeki en önemli merkezlerindendir .

Ayhan Demir
Ayhan Demir Yeni Akit Gazetesi
18 Temmuz 2018 | 4.8 K

Daha önce birçok kez söyledik, yazdık: Arnavutluk İslam Birliği-AİB, FETÖ yapılanmasının bu ülkedeki en önemli merkezlerindendir. Şimdi burada, bir kez daha uzun uzadıya, AİB’nin FETÖ ile işbirliğinden bahsedecek değilim. 

Sadece şunu söyleyelim, yeter: AİB Başkanı Skender Bruçaj, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan ve diplomayı alıncaya kadar FETÖ eliyle yetiştirilen, kurşun askerlerdendir.

Asıl bahsetmek istediğim: AİB Başkanı Skender Bruçaj’ın iki Arnavutluk televizyon programındaki sözleri. Önce 20 Nisan 2018’de, RTSH kanalında yayınlanan Java (Hafta) isimli programa bir bakalım. 

Skender Bruçaj, bu programda, Preç Zogaj, Lorenc Vangjeli ve Artan Hoxha’nın sorularını cevaplıyor. Preç Zogaj, altı FETÖ’cünün Kosova’da paketlenmesi olayından yola çıkarak, şunu soruyor: “Gülen-Erdoğan çatışmasının Arnavutluk’taki Müslümanlar üzerinde bir etkisi var mı?”

Bruçaj’ın cevabı, FETÖ mensubiyetini işaret eder mahiyette: “Kosova’da olup bitenler hoş değildi. Hatta ağır bir durumdu. Burada önemli olan insan haklarına riayet edilmesidir. İslam hukukunda şahsın suçlanması vardır, toplu suçlama yoktur.”

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER