ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yunan’ın yaptıkları

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, fazlasıyla haddini aşan laflar etmiş: “Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız” demiş .

Ayhan Demir
Ayhan Demir Yeni Akit Gazetesi
14 Mart 2018 | 132

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, fazlasıyla haddini aşan laflar etmiş: “Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız” demiş. Yakın tarihi az çok bilenler, Pavlopulos’un ima ettiği şeyi anlamışlardır. Aklı sıra, Türkiye’yi işgalle tehdit ediyor.

Her şeyden önce: Yunanlılar, tek başlarına, bize düşman olamayacak kadar küçük bir kuvvettir. (Bakınız: 1897 Türk-Yunan Harbi ve Kurtuluş Savaşı) 

Meselenin bu tarafını, Allah izin verirse, bir başka yazıda ele alırız. Bu yazıda, Pavlopulos’un atalarının neler yaptıklarından bahsedelim. 

Biraz tarih bilgisi olanlar, konu Yunanlılar olduğunda, merhametin m’sinden söz edilemeyeceğini bilirler. Bir İslam beldesi olan Selanik, birkaç yılda Müslümanlardan temizlenmiştir. Kurtuluş Savaşı yıllarında Yunanlıların işgal ettiği yerler, adeta yaşanmaz hale gelmiştir. 

Yunanlıların Müslüman Türk milletine yaptığı fenalıklara, sadece biz değil, Batılı yol arkadaşları da şahittir. Sözgelimi, Mark Mazower’in Selanik Hayaletler Şehri adlı kitabı bu konuda bize yardımcı olabilir. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER