ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Şantajın hesabı sorulur

15 Temmuz darbe girişiminden hemen 2 hafta sonra, 28 Temmuz 2016’da “Ensenizdeyiz” başlıklı bir yazı kaleme almış, FETÖ ile mücadeledeki bazı kaygılarımı dile getirmiştim .

Aydın Ünal
Aydın Ünal Yeni Şafak Gazetesi
19 Şubat 2018 | 3.2 K

15 Temmuz darbe girişiminden hemen 2 hafta sonra, 28 Temmuz 2016’da “Ensenizdeyiz” başlıklı bir yazı kaleme almış, FETÖ ile mücadeledeki bazı kaygılarımı dile getirmiştim.

Türkiye tek yürek halinde FETÖ ile mücadele ederken, kimilerinin arada şahsi meselelerini halletmeye çalıştığını, kimilerinin de mücadeleyi kendisi için bir ranta çevirmeye çalıştığını vurgulamıştım.

Aradan yaklaşık 1,5 sene geçti… FETÖ ile mücadeledeki kararlılığımız aynı keskinlikte devam ediyor. 15 Temmuz öncesi neredeyse sadece Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindeki dar bir kadronun meselesi olan FETÖ, bugün artık tüm Türkiye’nin meselesi. Bütün ülke, bu tehlikeli örgütün gerçek yüzünü gördü. FETÖ ile mücadele kesintiye uğramaz. Bu topraklarda FETÖ’nün yeniden dirilmesine millet izin vermez.

FETÖ ile mücadeleyi istismar edenlerle, ayrımcılık yapanlarla, yakınlarını kayıranlarla, arada kendi şahsi işlerini görenlerle, FETÖ ile mücadeleyi ranta tahvil etmeye çalışanlarla, FETÖ’yü bir şantaj aracı olarak kullanıp çıkar sağlamaya çalışanlarla mücadelemiz ne durumda?

Gerek 17/25 Aralık sonrasında, gerekse 15 Temmuz sonrasında, FETÖ ile mücadeleyi bir rant alanı olarak gören ahlaksız bir güruh ortaya çıktı.

Bu ahlaksız güruh, kimi durumlarda örgütlü çalışıyor, kimi durumlarda bireysel iş görüyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER