Sus, terbiyesiz Şulz

Galiba bir eşik aşıldı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün “Milli Tarım Buluşması”ndaki konuşmasından söz ediyorum. “Milli Tarım ne demekse...

Galiba bir eşik aşıldı. 
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün “Milli Tarım Buluşması”ndaki konuşmasından söz ediyorum. 
“Milli Tarım ne demekse, gayri milli tarım nasıl olacaksa” gibi sorulardan koskoca ve keyifli bir Tırmık çıkarmak mümkün. 
Ama artık bunun önemi yok. 
Önemli olan orada yapılan konuşma. Cumhurbaşkanı (Evet, cumhurbaşkanı. Devletin en tepesi) Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un (Başlıkta da gördüğünüz gibi “Şulz” ya da “Şultz) okunuyor) Türkiye’de idam cezası yeniden getirilirse AB’ye katılım müzakerelerinin durdurulabileceğine ilişkin sözlerine; ardından da evrensel demokrasi ölçütlerine ve basın özgürlüğüne ilişkin tutum devam ederse “Yaptırım uygulanabilir” demecine fena halde öfkelenmiş. 
Sanırım siz de dinlediniz. Dinlemeyenler için o can alıcı cümleyi aktaracağım: 
“Kimsin sen ya, kimsin? Orada bir parlamentonun başkanı, nesin sen? Şuterbiyesize bak ya,‘Yaptırım uygularız’ diyor. Ya senin her yerin yaptırım olsa neyazar.”

***

Bu bir eşik aşılmasıdır. 
Şimdi artık bizim Arabacılar Kahvesi’nin hiç eksik olmayan siyaset sohbetlerinde atış serbesttir. 
“Sus lan terbiyesiz Şulz...” 
“Bize hareket yapma lan!..” 
“Ulan Şulz sana bir kafa atarım, duvara yapışırsın, kazımakla çıkaramazlar dümbük...” 
“Kimsin lan sen şerefsiz! Kapa çeneni, yoksa oyarım seni...” 
“Susturun lan şu Alaman gâvurunu...” 
Falan filan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eyvah, yaşasın, ben yine gidiyorum 09 Eylül 2018 | 4.777 Okunma 25 ay 13 gün sonra 16 Ağustos 2018 | 3.298 Okunma (Siyasal) İslam ve demokrasi 15 Ağustos 2018 | 6.290 Okunma Hem İslam hem demokrasi mi, ya İslam ya demokrasi mi? 13 Ağustos 2018 | 8.209 Okunma Garo Paylan’la imam olmamak için... 12 Ağustos 2018 | 3.677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar