Film reklamı yapıyorum: Yitik Kuşlar

Ülkenin bunca sorunu varken, mesela CHP, AKP bezirgânlarının dokunulmazlıklarla ilgili önergesine destek vereceğini açıklayıp kendi bacağına kurşun sıkmışken, AB değerlerini, mülteci akınını...

Ülkenin bunca sorunu varken, mesela CHP, AKP bezirgânlarının dokunulmazlıklarla ilgili önergesine destek vereceğini açıklayıp kendi bacağına kurşun sıkmışken, AB değerlerini, mülteci akınını önleme hesabıyla ayaklar altına almaktan çekinmeyen Alman (Hıristiyan) Demokratlarını tırmıklamak varken bir sinema filmi üstüne yazmak da nereden çıktı filan mı dediniz?.. 
Yoksa zaten reklam fakiri Cumhuriyet’te bedava reklam yapmak da nereden çıktı filan diye mi sordunuz? 
Haklı olabilirsiniz ama ben yine de Yitik Kuşlar filminin reklamını yapacağım… 
Film üstüne sinema eleştirmenlerinin diyecekleri herhalde vardır. Senaryodaki kimi mantık kusurları, drama örgüsündeki belli belirsiz de olsa acemilikler, bazı uzamış sahnelerin filmin akışını ağırlaştırması üstüne söylenecekler benim değil sinema eleştirmenlerinin işi ve alanı. 
Ben haddimi bilirim. 
Dahası sözünü ettiğim kusurlara ağırlık vermeye filan da hiç niyetim yok. Ben harbiden ve lafı dolandırmadan Yitik Kuşlar filminin reklamını yapmak, görmeyenlerin mutlaka görmesini öğütlemek, bu dürüst (evet altı kalın çizilerekdürüst) ve cesur (evet, altı kalın çizilerek cesur) filmi övmek istiyorum. 
Buyrun…

***

Yitik Kuşlar 1915 yılında Anadolu’nun bir Ermeni köyünde geçen bir öykü. 
1915’te. 
Yani İttihat Terakki milliyetçilerinin Anadolu’yu Türkleştirme projesini uygulamaya soktuğu yılda… 
Yani Ermeni soykırımının başladığı günlerde… 
Ne gelir aklınıza?..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eyvah, yaşasın, ben yine gidiyorum 09 Eylül 2018 | 4.777 Okunma 25 ay 13 gün sonra 16 Ağustos 2018 | 3.298 Okunma (Siyasal) İslam ve demokrasi 15 Ağustos 2018 | 6.290 Okunma Hem İslam hem demokrasi mi, ya İslam ya demokrasi mi? 13 Ağustos 2018 | 8.209 Okunma Garo Paylan’la imam olmamak için... 12 Ağustos 2018 | 3.677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar