ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AKP gazetecileri bi ses verin

Aydın Engin
Aydın Engin Cumhuriyet Gazetesi
14 Mart 2018 | 7.8 K

Başlıktaki ayrımcılığı (=nüans) gözden kaçırmayın. “AKP gazetecileri” dedim; “AKP’li ya da gönlü AKP’ye yatkın gazeteciler” demedim. AKP’li de olsanız mesleğimizin temel ilkelerine, meslek ahlakına bağlı kalıyorsanız bu yazı size seslenmiyor, ses vermeyin, geçin bizim tarafa...
Şimdi yeniden:
Ey AKP gazetecileri!
Sizin Reis 8 Mart’ta, Saray’ında bir toplantı düzenledi. Üç yüz bilmem kaçıncı muhtarlar buluşması değildi; Dünya Kadınlar Günü’ydü ya, o güne uygun konuştu. Konuşmasından bir cümleyi olduğu gibi aktarıyorum. Okuduysanız bir kez daha okuyun:
“...Her bir kanalı ayrı bir sorun, ayrı bir kanalizasyon haline dönüşmüş olan medyanın şerrinden koruyacak olan ilk ve güçlü kalkan yine kadın, yine anneler...”
İrkildiniz değil mi?
Şu tanıma bakın hele: “...Her bir kanalı ayrı bir sorun, ayrı bir kanalizasyon haline dönüşmüş olan medyanın...”
Bu sözler bize, bizim mahalleye söylenmiş olamaz. Sizin Reis bizleri zaten gazeteciden saymıyor; medya deyince içine bizi katmıyor. Hatırlasanıza, hapisteki ya da hakkında ağır hapis cezaları istemiyle yargılanan meslektaşlar hakkında “Onlar gazeteci değil terörist” demedi mi? Hem de bunu birçok kez yinelemedi mi?
Demek ki bizlere söylemiyor. Hiç üstümüze alınmadık. Zaten onun bizim hakkımızda söylediklerine bakıp gülüp geçiyoruz, ilgilenmiyoruz.
“Her biri lağım kanalına dönüşmüş medya” dediği olsa olsa “gazeteci” saydığı sizlere söylenmiştir.
Buna bir cevabınız var mı; varsa o cevabı köşenizde, ekranınızda dile getirebilir misin...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER