Türkiye İttifakı'nı anlamak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu tanım, seçim sürecinde yarışan siyasi partilerin ittifak gruplarına bir yenisini eklemek olarak görülemez..

Keza yine kendisinin işareti doğrultusunda ‘Seksen iki milyonu’ içine alan çerçeveye şu ya da bu mülahazayla katılmamak mülahazat hanesi açmak ‘milli birlik, bütünlük’ iddiasıyla bağdaştırılması zor bir tutum.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu tanım, seçim sürecinde yarışan siyasi partilerin ittifak gruplarına bir yenisini eklemek olarak görülemez.. Zira gayet açık ki; 1 Nisan sabahı günün ilk saatlerinde Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nin balkonunda yaptığı konuşmadan başlayarak Erdoğan her vesileyle seçim yarışının bittiğini, hızla Türkiye’nin gerçek gündemine dönülmesi suretiyle seçimsiz geçecek dört buçuk yıllık döneme odaklanması gerektiğini anlatıyor.

Dolayısıyla Tayyip Erdoğan’ın 82 milyonu kapsayan ‘Türkiye İttifakı’ söyleminden HDP’yle ittifak niyeti ya da PKK’ya göz kırpma manasını çıkarmak bizi iyi niyetli bir yaklaşımın uzağına savurur.  

Neticeten cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ifa ettiği görev ve üstlendiği sorumluluğun sonucu/gereği olan üstelik kendisine, şahsiyetine yakışan bir yaklaşım sergilemiştir.     

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye İttifakı'nı anlamak 23 Nisan 2019 | 1.638 Okunma Erdoğan neyi bekliyor? 16 Nisan 2019 | 3.868 Okunma Hedef sadece Albayrak mı? 14 Nisan 2019 | 4.329 Okunma İstanbul'da ne oldu? 03 Nisan 2019 | 6.893 Okunma Kim ne kazandı, ne kaybetti? 02 Nisan 2019 | 5.297 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar