Türkiye İttifakı'nı anlamak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu tanım, seçim sürecinde yarışan siyasi partilerin ittifak gruplarına bir yenisini eklemek olarak görülemez..

Keza yine kendisinin işareti doğrultusunda ‘Seksen iki milyonu’ içine alan çerçeveye şu ya da bu mülahazayla katılmamak mülahazat hanesi açmak ‘milli birlik, bütünlük’ iddiasıyla bağdaştırılması zor bir tutum.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu tanım, seçim sürecinde yarışan siyasi partilerin ittifak gruplarına bir yenisini eklemek olarak görülemez.. Zira gayet açık ki; 1 Nisan sabahı günün ilk saatlerinde Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nin balkonunda yaptığı konuşmadan başlayarak Erdoğan her vesileyle seçim yarışının bittiğini, hızla Türkiye’nin gerçek gündemine dönülmesi suretiyle seçimsiz geçecek dört buçuk yıllık döneme odaklanması gerektiğini anlatıyor.

Dolayısıyla Tayyip Erdoğan’ın 82 milyonu kapsayan ‘Türkiye İttifakı’ söyleminden HDP’yle ittifak niyeti ya da PKK’ya göz kırpma manasını çıkarmak bizi iyi niyetli bir yaklaşımın uzağına savurur.  

Neticeten cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ifa ettiği görev ve üstlendiği sorumluluğun sonucu/gereği olan üstelik kendisine, şahsiyetine yakışan bir yaklaşım sergilemiştir.     

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
GERÇEKLER VE YANILGILAR 25 Nisan 2021 | 181 Okunma LEVLAKE 20 Nisan 2021 | 546 Okunma Vesayetin odağı yargı 16 Ekim 2020 | 180 Okunma İSTANBUL'DAN MUSTAFA ÇALIŞKAN GEÇTİ.. 24 Haziran 2020 | 288 Okunma 60. YILINDA 27 MAYIS.. 27 Mayıs 2020 | 258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar