AK Parti beka meselesini anlatamadı

Anlaşılıyor ki AK Parti konuyu doğru ve ikna edici şekilde anlatamamış.. Elbette PKK bir terör örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu imkan ve kabiliyet karşısında dayanma şansı yok..

PKK’nın güvenlik tehdidi sıralamasında DHKP-C’nin önünde olmasının tek sebebi kitle tabanının daha geniş olması. Ama PKK konusu hiçbir şartta beka meselesi olarak görülemez. Keza FETÖ de.. Devlet çarkı içine sızmış ve tıpkı dikenli çalı üzerine düşen insanın canının fazla yanması; dikenlerin ayıklanmasının zahmetli olması nasıl hayati tehlike arz etmezse FETÖ de beka sorunu teşkil etmez.

Ancak;

Gelin görün ki bu iki örgüt de şu anda karşımızda kendileri olarak bulunmuyor… Karşımızda Öcalan, Gülen maskeleri var ve onlara bakıyoruz ama her ikisinin de arkalarında ABD'nin istihbarat organizasyonu; askeri yardımı, silah gücü, NATO ortaklarımızın, Avrupalı sözde dostlarımızın siyasi, mali, medya desteği var..

Sonuç: Tabloyu beka meselesi seviyesine çıkaran işte bu uluslararası tuzak..      

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SAKARYA'DAN DUMLUPINAR'A.. 30 Ağustos 2022 | 50 Okunma GERÇEKLER VE YANILGILAR 25 Nisan 2021 | 189 Okunma LEVLAKE 20 Nisan 2021 | 562 Okunma Vesayetin odağı yargı 16 Ekim 2020 | 190 Okunma İSTANBUL'DAN MUSTAFA ÇALIŞKAN GEÇTİ.. 24 Haziran 2020 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar