Umut başka nerede olabilir?

Sosyal medya aslında bayağı moral bozucu bir arena. Sokağın yansıması tabii bir yandan da, insanlar henüz birtakım kontrol mekanizmaları toptan devreden çıkmadığı için sokakta edemedikleri bütün...

Sosyal medya aslında bayağı moral bozucu bir arena. Sokağın yansıması tabii bir yandan da, insanlar henüz birtakım kontrol mekanizmaları toptan devreden çıkmadığı için sokakta edemedikleri bütün küfürleri, bütün hakaretleri, ne kadar birikmiş öfkeleri, nefretleri varsa bol bulamaç boca ediyorlar klavyeyi ele geçirince.

O yüzden de artık yolda yürürken de korkuyor insan. Öyle ya, bütün o nefret sahipleri uzaydan bildirmediklerine göre belki de tam şu an yanımızdan geçiyor olmalılar.

Sonra bakıyorsun, başka şeyler de oluyor. Bir adam var mesela, Şirinevler’de bir kitapçıya girip “10 TL karşılığında camlarınızı silebilir miyim?” diye soruyor. Kitabevi sahibi -ki adı Ahmet Koyutürk- “Hadi kardeşim, hadi” diye kapıyı göstermiyor da, “Tabii buyurun” diyor. Torbasından malzeme çıkarıp yarım saat titizlikle işini yapan adama çay ikram ediyor sonunda. Parayı uzattığında ise aldığı cevap “Kitap alabilir miyim yerine?” oluyor. Camları silen meçhul adam, emeğinin karşılığında Nikola Tesla’nın biyografisini alıp gidiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 44 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 65 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 55 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 70 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar