Profesörün gösterdiği gerçek

Sosyal medyada kullanılan seviyesiz, saldırgan ve her daim cinsiyetçi dile alıştık maalesef. Her isteyen içindeki en karanlık düşünceleri klavyeye dökebiliyor ve bazılarının içindeki karanlık daha derin...

Sosyal medyada kullanılan seviyesiz, saldırgan ve her daim cinsiyetçi dile alıştık maalesef. Her isteyen içindeki en karanlık düşünceleri klavyeye dökebiliyor ve bazılarının içindeki karanlık daha derin diğerlerinden, kazdıkça arkası gelen dipsiz kuyu gibi. Ve biliyor ki orada yazdıkları yanına kâr kalır, kimse hesabını sormaz.

Ama işte bunlar genelde ya takma adlarla boy gösteriyorlar ya da kimlikleri daha ziyade kendilerini bağlıyor. Arkalarına bir eğitim kurumunu alarak konuşmuyorlar. Daha net söylemek gerekirse, bir üniversitede profesör değiller mesela. Genç insanların çalışıp çabalayıp sınavlardan geçip girdiği, gelecek umutlarını bağladığı bir yerde eğitmen konumunda oturmuyorlar. Çıkıp çocuklarımıza ‘ders’ vermiyorlar. 

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Faruk Özdemir öyle değil ama. O tam da çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişi. Kendisinin adını dün attığı tweet nedeniyle öğrenmiş bulunuyoruz, başta iddia edildiği gibi dekan değil ama öğretim üyesi. Genç bir kadına; paylaşımlarından anlaşıldığı kadarıyla CHP’yi ve Muharrem İnce’yi destekleyen ve neredeyse sadece seçime dair tweet’ler atan bir kadına şöyle bir şey yazıyor: “Sana bir gerçeği göstereyim. Senin zihniyetindeki kızlar senin zihniyetindeki öğretmenler tarafından üniversiteye gelene kadar ortaokul ve lisede patlatılarak geliyor ve hiç dile getirilmiyor. Bir düşün bakalım?”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 44 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 64 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 55 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 70 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar