Önce yolcuyla dayanışsanız

Sanıyorum bu hafta “Bir protesto nasıl tamamen ters tepip karşı sadece tarafın işine yarar?”ın bir örneğini yaşadık hep beraber. Taksi şoförlerimiz “Uber’e karşı ben de varım”...

Sanıyorum bu hafta “Bir protesto nasıl tamamen ters tepip karşı sadece tarafın işine yarar?”ın bir örneğini yaşadık hep beraber. Taksi şoförlerimiz “Uber’e karşı ben de varım” dedikçe insanlar neden Uber’i tercih ettiklerini anlattılar sosyal medyada.

Hani duymayan bilmeyen varsa artık Uber’i biliyor ve üzgünüm ama “Taksiciler karşı olduğuna göre kesin iyi bir şeydir” diye uygulamayı indirdi bile.

Hani bir ses çıkarmak için eylem yapıyorsan, senin işinin olmazsa olmaz bir parçası olan yolcunun da desteğini almalısın değil mi? Türkiye’nin bütün taksi dernek ve kooperatifleri bir araya gelse ki görünüşe göre gelmiş, yolcunun gönlü yoksa senin araçlarına binmeye, illa başka bir alternatif aramaya devam edecektir. Zorla mı bindireceksin?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 43 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 63 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 54 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 70 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar