Nevin Yıldırım’ın bakışları

O bakışı siz de hatırlıyorsunuz değil mi? Gazete sayfalarından bize bakan kadının gözlerini. Bir kadın polisin kolunda götürülürken dönüp objektifin ta içine bakmış. Aslında bizim...

O bakışı siz de hatırlıyorsunuz değil mi? Gazete sayfalarından bize bakan kadının gözlerini. Bir kadın polisin kolunda götürülürken dönüp objektifin ta içine bakmış. Aslında bizim gözlerimizin içine. 

Son derece kararlı ve dimdik bakışlar ama dikkat ederseniz belli belirsiz bir gülümseme, bir rahatlama da fark edebilirsiniz içinde. Aylarca süren işkenceye kendi eliyle son vermiş olmanın rahatlığını. Bir de ikiyüzlü adaletimizi yüzümüze vurmanın.

Nevin Yıldırım, Isparta’nın Yalvaç ilçesi Korukaya köyünde yaşayan 28 yaşında, iki çocuklu bir kadındı. Medyanın çok sevdiği tabirle “kesik baş cinayetinin” faili. 28 Ağustos 2012 günü kendisine ocak ayından beri silah zoruyla tecavüz eden adamı av tüfeğiyle öldürmüş, kafasını kesip köy meydanına atarak “İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın” diye olan biteni bilen, göz yuman, dedikodusunu yapan konu komşu, eş dost, akraba kim varsa hepsine meydan okumuştu. Tecavüzcüsünden beş aylık hamileydi.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Doktora şiddet” ne demektir? 06 Aralık 2021 | 72 Okunma İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 46 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 67 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 56 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar