Lear'dan 'Zengin Mutfağı'na sürprizler

Daha önce yaklaşmakta olan tiyatro sezonundan notlar yazmıştım. Eylül kapıya dayandıkça, yeni sürpriz haberler gelmeye başladı. Bazıları henüz kulaktan kulağa dolaşmakta. Fakat bunlar sağlam kulaklar...

Daha önce yaklaşmakta olan tiyatro sezonundan notlar yazmıştım. Eylül kapıya dayandıkça, yeni sürpriz haberler gelmeye başladı. Bazıları henüz kulaktan kulağa dolaşmakta. Fakat bunlar sağlam kulaklar olduğu için ben de bir     kısmını paylaşmak istedim. 

Açıklandığı anda merak yaratanlardan biri; Lars Von Trier’in seyirciye sağlam bir yumruk atan filmi ‘Dogville’, Versus Tiyatro tarafından sahneye uyarlanmış, Uniqistanbul iş birliğiyle Türkiye prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. Çeviren Nazlı Gözde Yolcu, yöneten Kayhan Berkin, oynayanlar Cenk Doğar, Ece Çeşmioğlu, Esra Yaşar, Gökhan Gürün, Güzide Arslan, Mehmet Yılmaz, Müfit Aytekin, Nihan Aypolat, Olcay Yusufoğlu ve Rüzgar Aksoy. 

Bu yıl toplulukların eski oyunlarını yeniden seyirciyle buluşturma yılı. Mam’art ilk oyunları ‘Özel Kadınlar Listesi’ni (Neil LaBute) yine Tuğrul Tülek’in rejisiyle sahneliyor. Deniz Karaoğlu, Feri Baycu Güler, Beste Bereket ve Hülya Gülşen’in oynadığı oyunda Başak Daşman’ın yerini Gizem Erdem almış bu kez. Sami Berat Marçalı ise İkinci Kat’ta sahnelendiğinde çok ilgi gören oyunu ‘Yalnızlar Kulübü’nü B Planı ile hayata geçiriyor. Oyunda Kaya Akkaya, Devin Özgür Çınar, Olgu Baran Kubilay, Umut Kurt, Ceren Taşçı ve Duygu Yetiş rol alıyor.   

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 28 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 53 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 67 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 69 Okunma Kafaya sıkan taksi şoförü 15 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar