Karara saygılı olmak indirim sebebi

Bu mahkemeler kadın katillerine indirim üstüne indirim yaptıkça bize de durup durup aynı soruyu sormaktan başka çare kalmıyor maalesef: Kadın cinayetleri söz konusu olduğunda şu yasaları işletirken, şu...

Bu mahkemeler kadın katillerine indirim üstüne indirim yaptıkça bize de durup durup aynı soruyu sormaktan başka çare kalmıyor maalesef: Kadın cinayetleri söz konusu olduğunda şu yasaları işletirken, şu kararları verirken eliniz neden bu derece titriyor?

Şimdi sözünü edeceğim mahkeme heyetinden kendilerini Funda Gülmez’in ailesinin yerine koymalarını rica ediyorum. Bir kızınız var, gözünüz gibi bakmış, büyütmüş 25 yaşına getirmişsiniz. Ömrünün baharı dediğimiz mevsimde henüz. Kim bilir neler yaşayacak, hayat ona ne sürprizler hazırlayacak. Tatlı günler, acı günler... Bazen düşecek, sonra kalkacak, başına tatsız şeyler de gelecek ama böyle böyle kendi yolunu bulacak. Buna hazırsınız. 

Ama şuna değilsiniz: Bir gün bir apartman dairesinde kızınızın naylon poşete sarılı cesedini bulmak yok, tahayyül edebildiğiniz kötülükler arasında. 25 yaşındaki kızınızı ‘erkek arkadaş’ kisvesi altındaki bir katile kurban vermeyi hesaplamamışsınız. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 47 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 64 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 66 Okunma Kafaya sıkan taksi şoförü 15 Kasım 2021 | 71 Okunma Bir de can havli var 11 Kasım 2021 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar