Kapris nedir, kaprisli insan kime derler?

Tam bu noktada TDK’ya başvurayım dedim; “Geçici, düşüncesizce, değişken istek, huysuzluk” demişler “kapris” için. Parantez içine (kadın) diye eklememişler, “müsait”de falan...

Tam bu noktada TDK’ya başvurayım dedim; “Geçici, düşüncesizce, değişken istek, huysuzluk” demişler “kapris” için. Parantez içine (kadın) diye eklememişler, “müsait”de falan olduğu gibi. Onu da bizim medyamız ekliyor çok şükür. Bakınız o dizi setlerinde hep kadın oyuncular kapris yapar, hiç kapris yapan erkeğe rastlayamazsınız, onlarınkiler “haklı talep”lerdir.

Misal, bu haftanın kaprislisi Aslı Enver. Başlık “Aslı’nın sette Özcan kaprisi”. Ne anlıyorsunuz bu başlıktan? Herhalde kadın “İstanbullu Gelin”de ya ben oynarım ya Özcan Deniz, ikimizden birini seçin” dedi, başka ne olabilir? Sonra ertesi gün fikir değiştirdi, “değişkenlik” var ya sözcüğün tanımında, bir gün öyle, bir gün böyle bunu çocuk oyuncağına çevirdi, millet bezdirdi. 

Spota bakıyoruz, emin oluyoruz: İstanbullu Gelin dizisinde oynayan Aslı Enver, sette huzursuzluk çıkarmaya başladı ÜNLEM!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Doktora şiddet” ne demektir? 06 Aralık 2021 | 72 Okunma İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 46 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 67 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 56 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar