Gülriz Sururi ve yaşın gereklilikleri

Yaşım kaçtı bilmiyorum, özellikle de bu yazıda hiç önemi yok, Gülriz Sururi’nin ‘Biz Kadınlar’ kitabı başucumdan eksik olmazdı. Anı kitapları da çok keyiflidir, ama o kitapta kendine has...

Yaşım kaçtı bilmiyorum, özellikle de bu yazıda hiç önemi yok, Gülriz Sururi’nin ‘Biz Kadınlar’ kitabı başucumdan eksik olmazdı. Anı kitapları da çok keyiflidir, ama o kitapta kendine has zarafetinin ipuçları vardır ve becer becerme, insana ilham verir.

Gülriz Hanım’la konuşurken asla kaç yaşında olduğunu düşünmezsiniz, her zaman hoş, şık, zarif, bakımlı ve de dünyada olan bitenle ilgili, oyunları, filmleri, konserleri takip eden, keyiflerinden ödün vermeyen, örnek alınası bir kadındır.

Ve evet, her yaz milletin estetik olup olmadığına bakmadan burnumuza ayaklarını dayadığı instagrama bir bikinili fotoğraf koyar, hepimize de canının istediği gibi yaşamak nedir, bir kez daha hatırlatır. Aynadan çekilmiş gayet de hoş fotoğraflardır bunlar, bu hafta sonu koyduğunun altına yazdığı gibi kendisi “estetik bağımlısı” olduğu için. Kaldı ki hoş olur olmaz, tamamen kendi bileceği iş.

O fotoğrafın altına bir takım sevgisiz ve sevimsiz insanlar abuk subuk şeyler yazmışlar. Özetle hoş bulmuyorlar ‘bu yaşta’ bir kadının bikinili fotoğraf paylaşmasını. Muhtemelen bikini giymesini de, denize girmesini de tercih etmiyorlardır. Öyle ya, kadın dediğin en fazla 30’una kadar ‘taş gibi’ ortada salınan, ondan sonra örtünüp saklanması, mümkünse kendisini evine adaması gereken bir canlı. Ne demek oluyor 80’ini geçip hâlâ yüzmek, gezmek, eğlenmek?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Doktora şiddet” ne demektir? 06 Aralık 2021 | 72 Okunma İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 47 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 67 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 56 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar