Gerçek hayat hikâyesinden

Üstelik gerçek hayat da insana beklenmedik talih dönüşleri, inişler, çıkışlar, iyi ve kötü sürprizler hazırlamada en az senaryo yazarları kadar yaratıcı.

Herhalde ekranlarda görüp görebileceğimiz en hareketli dizi sezonu açılışı yaşanmakta. Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan erken finallerin acısı çıkarılıyor, eski dostlar bir bir dönerken yeni başlangıçlar da birbirini izliyor. Tabii bir yandan da tekrar evlere kapanacak mıyız endişesiyle harıl harıl yedek bölümler çekiliyor. Bu kış dizisiz kalmayacağımıza kesin gözüyle bakabiliriz.

Bu sırada dikkati çeken iki şey var: Birincisi, pandemiden daralan ruhlara iyi geleceği düşünülen peri masallarından fırlama romantik komediler sardı her yanı. Hani yaz dizileri hep olurdu ama yeni başlayanlar da göz önüne alındığında sayıdaki artışı fark etmemek mümkün değil. İkincisi de “gerçek hayat hikâyesinden” ibaresi taşıyan dramalar çoğaldı. Yani iki uç arasında salınmaktayız, ya bizi gerçeklerden koparacak, birkaç saat gülümsetecek işlere yöneliyoruz ya da hayatın sert, acımasız ama sahici yüzüne.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kural tanımaz maskesizler 28 Eylül 2020 | 43 Okunma Türk hekimlerini kime emanet edeceğiz? 24 Eylül 2020 | 73 Okunma Dümbüllü’nün kavuğu hak eden başta 21 Eylül 2020 | 156 Okunma Gerçek hayat hikâyesinden 17 Eylül 2020 | 86 Okunma ‘Gerçek bir meslek’ 14 Eylül 2020 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar