Düştüğü yeri yakan ateş

Ne kadar zor bir şey, bir çocuğunuz oluyor, otizm teşhisi konuyor üç yaşındayken. Siz muhtemelen pek fazla şey bilmiyorsunuz o güne kadar konuyla ilgili. Oturup vahlanacak mısınız, çocuğunuzun hayatını...

Ne kadar zor bir şey, bir çocuğunuz oluyor, otizm teşhisi konuyor üç yaşındayken. Siz muhtemelen pek fazla şey bilmiyorsunuz o güne kadar konuyla ilgili. Oturup vahlanacak mısınız, çocuğunuzun hayatını nasıl kolaylaştıracağınızı mı araştıracaksınız, yoksa her adımda karşınıza çıkan ‘köstek’lerle mi uğraşacaksınız? 

Bu yüzden Sedef Erken adı mücadele sözcüğüyle eş anlamlı benim için. Oğlu Ozan Barış’ı kabul edecek okul bulamadığı için verdiği hukuk savaşı hayranlık uyandırıcıydı. Onun kadar ‘yılmayan’ az insan gördüm. 

Onun sayesinde Türkiye’de birçok insan ‘otizm’ diye bir şeyle tanıştı ve otizmli çocukların eğitim alamamak gibi bir derdi olduğuyla. Avukat ve Otizm Gönüllüleri Derneği Kurucusu Sedef Erken bıkmadan usanmadan, bulduğu her mecrada anlattı durumu. Her çocuğun haklı olan eğitim hakkı Ozan Barış’a tanınmıyordu. Üstelik o sırada kendi kendine okuma yazmayı sökmüş olan bir çocuktan söz ediyoruz. Son derece zeki bir çocuktan. 

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süresiz evlilik mağdurları 18 Şubat 2019 | 66 Okunma Alice siber diyarda 15 Şubat 2019 | 23 Okunma Peribacalarına kat çıkmak 14 Şubat 2019 | 7 Okunma İzmir’i ölçülü sevin 11 Şubat 2019 | 11 Okunma Sessiz ayakkabıların son adımı 07 Şubat 2019 | 13 Okunma
TÜM YAZILARI