Deniz Çakır’a mahkeme kuruldu mu?

Bu ikisinin üst üste gelmesi öyle garip bir tesadüf ki. Hani desen ki “İş hayatındaki, özellikle de dizi sektöründeki cinsiyet ayrımcılığını bir örnekle açıkla”, ancak bu kadar denk...

Bu ikisinin üst üste gelmesi öyle garip bir tesadüf ki. Hani desen ki “İş hayatındaki, özellikle de dizi sektöründeki cinsiyet ayrımcılığını bir örnekle açıkla”, ancak bu kadar denk gelir. 

Bir dizide bir erkek başrol oyuncusu 19 yaşında bir kostüm asistanını taciz ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti yaz başında. Benzerlerinin sürekli tekrarlandığını ama her seferinde sümen altı edildiğini gayet iyi bildiğimiz olaylardan biriydi. Bu sefer ezber bozulmuştu çünkü kadın tarafı kendisine düşen dilsiz rolünü oynamayı reddetmiş, ortaya çıkıp şikâyetçi olmuştu. Bu “ortaya çıkma”nın kendi anlayışlarında ne anlama geldiğini görmek için, bakınız söz konusu aktörün cümleleri: “On yıl sonra adı google’a yazıldığında bu haber çıkacak, kim evlenir bu kızla artık?”

Açıkça görüldüğü üzere, her kesimde kadına düşen böyle bir şey yaşadığında susup oturmaktı, isteği dışında öpülmüşse ne olmuştu yani? Bunu dillendirmesi halinde utanç kendi hanesine yazılırdı ve Allah korusun, ‘onu alacak’ koca bulamazdı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süresiz evlilik mağdurları 18 Şubat 2019 | 75 Okunma Alice siber diyarda 15 Şubat 2019 | 24 Okunma Peribacalarına kat çıkmak 14 Şubat 2019 | 7 Okunma İzmir’i ölçülü sevin 11 Şubat 2019 | 12 Okunma Sessiz ayakkabıların son adımı 07 Şubat 2019 | 13 Okunma
TÜM YAZILARI