Delikanlılar bu imajdan memnun mu?

Gün geçmiyor ki kadınları başka bir alınır satılır ‘malla’, zerzevatla, hayvanla kıyaslayan vaaz, açıklama, yazılı ya da görüntülü yayın ortaya çıkmasın.Bir...

Gün geçmiyor ki kadınları başka bir alınır satılır ‘malla’, zerzevatla, hayvanla kıyaslayan vaaz, açıklama, yazılı ya da görüntülü yayın ortaya çıkmasın.
Bir bakıyorsun kabuğu soyulmuş domatessin, bir bakıyorsun kesilmiş karpuz, ama ana fikir hep aynı: Şayet örtülü değilsen üzerine kurdun kuşun üşüşmesi, mikropların doluşması ve doğal olarak satış fiyatının düşmesi kaçınılmaz. Burada iddia tamamen kız çocuklarının ambalajlı olarak dünyaya geldiği tezi üzerine kurulu. Onu açarsan niteliği değişiyor, alıcısı çıkmıyor. Gelsin damping.

Daha iki gün önce Gölcük Müftüsü’nün Facebook hesabından yazdığı “Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır. Anlayana...” vecizesini konuşuyorduk. Anladık ve bu raftaki mal benzetesinden doğal olarak hiç hoşlanmadık, üzerine hemen ilahiyatçı İhsan Şenocak’ın çoban ve koyun benzetmesi geldi.

Şenocak bu kez babalara sesleniyor; “kendisine emanet edilmiş koyunları ateşe atan çoban” benzetmesi yaparak. Hedefinde kaş almak ve pantolon giymek var. Kaşı alınmış ve kot pantolon giymiş halde üniversiteye giden kız cehenneme atılmış oluyor, babası da kendisine emanet edilmiş koyunları koruyamayan çoban misali cehennemlik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Doktora şiddet” ne demektir? 06 Aralık 2021 | 72 Okunma İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 47 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 67 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 56 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar