Çocuk coşkusunu kaybetmemek

Yaptığımız işin, yaşadığımız hayatın, seçtiğimiz yolun amma sarp ve dikenli, aşılmaz engellerle dolu olduğunu, bizim her gün dağları delmek zorunda kaldığımızı anlatmayı...

Yaptığımız işin, yaşadığımız hayatın, seçtiğimiz yolun amma sarp ve dikenli, aşılmaz engellerle dolu olduğunu, bizim her gün dağları delmek zorunda kaldığımızı anlatmayı ne çok seviyoruz. “Sormayın, bizim işimiz çok zor”.
Hele sana bunu medyada dile getirme fırsatı veren bir iş yapıyorsan. O film ne güçlüklerle çekilir, o oyun nasıl mücadelelerle çıkar, o setlerin, salonların dili olsa da söylese. Onların yok, biz söyleyelim o zaman. 

Hayır, nesi zor? Ya da hangisi kolay? Doktorluk mu kolay? Mühendislik mi, avukatlık mı? Eğer sevmediğin bir işi yapmaya mecbur değilsen hayatını sürdürmek için, çünkü o sahiden zor, eğer seçtiğin işi yapabiliyorsan, hangisi diğerinden daha zor?

 Türk Film Festivali için gittiğimiz güzelim şehir Prizren’de, oranın kültür hayatının göz bebeği DokuFest’in merkezi DokuKino’da Çağan Irmak’ın söyleşisini dinlemekteyim. O bildik “Bu iş zor” ön kabulü, gelen sorularda da var. Bekleniyor ki Çağan Irmak biraz maddi koşullardan, biraz yaratım sancılarından söz etsin. “Rağmen” sinema yapmanın kutsalığından dem vursun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 44 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 64 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 55 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 70 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar